Zarejestruj

Pozyskania środków na prowadzenie działalności z uni

Dotacje z UE (Unii Europejskiej) dla polskich firm. Jak pozyskać wsparcie z Funduszy Unijnych?
Jakie warunki trzeba spełniać by otrzymać dofinansowanie z programów unijnych. Zadaj pytanie, a szybko otrzymasz odpowiedź.

Pozyskania środków na prowadzenie działalności z uni

Postprzez lifeilustrator » Cz maja 29, 2014 9:59 am

Witam wszystkich .
Mam pytanie dotyczące pozyskania środków na prowadzenie działalności gospodarczej z uni.
Jestem osobą pracującą na pełen etat, dodatkowo prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą (sprzedaż internetowa). Chciałbym docelowo zrezygnować z etatu i utrzymywać się tylko ze wlasnej działalności. Chodzi jednak o to że poza prowadzeniem sprzedazy, chciałbym zajmować się usługami transportowymi.
Czy w sytuacji kiedy jestem na etacie i mam juz działalnośc jest mozliwosc ubiegania sie o dotacje na zakup sprzętu(rozwój firmy) ? jesli tak to jakie ?
Bardzo dziekuje za zainteresowanie .
Pozdrawiam Łukasz

Doradca reklama

Podpowiadam

Re: Pozyskania środków na prowadzenie działalności z uni

Postprzez Gabrys » Pt sie 22, 2014 11:57 am

I znów wszystko zależy od programu i o jego regulaminu. Są dotacje na założenie, na doposażenie, rozwinięcie itd.
Może być tak, że jeśli na założenie nowej firmy, to w regulaminie jest napisane, że na przykład rok nie możesz mieć firmy. Trzeba dokładnie to przestudiować, zobaczyć kto, gdzie i ile daje.
Są też często dotacje z urzędu pracy, z jakiś programów gminnych. O tym się nic nie mówi, a tego jest sporo.

Postprzez lupa20 » Pt wrz 26, 2014 7:55 am

zgadzam się z przedmówcą. Na pewno jest niejeden program, który Ci na to zezwoli. Musisz dokładnie określić, czego potrzepujesz i już wtedy dobierać odpowiedni program. Jest ich na prawdę dużo i spamiętać je wszystko - graniczy z cudem. Najlepiej już wtedy udać się do biura, które zajmuje się pisaniem wniosków - oni udzielą Ci fachowej porady, pomogą wypełnić dokumenty, wnioski i generalnie bardzo pomogą.

Postprzez Magdalena » Wt sie 25, 2015 8:03 am

Jest wiele takich programów. Nie wiem czy jest Ci wiadomo, że jest ich coraz więcej na rynku? Zajrzyj na stronę dotacje.exsportgroup.pl Mas tam chociaż program Wzór na konkurencję 1.4. Poczytaj warto.

Postprzez Klaudiusz » Wt sie 25, 2015 8:17 am

Pozyskiwać możesz ze wsząd. Musisz przejść tez wiel kroków zanim otrzymasz dane środki. Zachęcam do poczytania strony dotacje-exportgropu.pl. Pomoże Ci rozwiać Toje wątpliwości i naświetlić sprawę. Powodzenia.

Postprzez T85 » Śr maja 17, 2017 1:23 pm

Źródeł finansowania jest sporo, więc powinno się udać. Skoro myślisz o branży transportowej, pomyśl o odpowiednim oprogramowaniu, które ułatwi Ci pracę (np. RESET2).

Powrót do Dotacje Unijne