Zarejestruj

Łączenie dofinansowania

Forum poświęcone dotacjom z UP (Urzędu Pracy). Jak duże wsparcie może uzyskać nowa firma? Jakie warunki trzeba spełniać by otrzymać dofinansowanie z Urzędu Pracy?

Łączenie dofinansowania

Postprzez diler61 » N gru 29, 2013 11:46 am

Czy można łączyć dofinansowania z Urzędu Pracy oraz z Unii Europejskiej?

Doradca reklama

Podpowiadam

Re: Łączenie dofinansowania

Postprzez ktos » Śr sty 29, 2014 6:27 pm

Myślę że można łączyć te dwa dofinansowania. Ale dla pewności dopytaj :)

Postprzez Mariola » Wt lut 18, 2014 12:46 pm

a mi się wydaje że wprost przeciwnie, nie ma szans otrzymania dotacji unijnej jeśli przyznano nam dotację z Urzędu Pracy i na odwrót. Wnioski są szczegółowo sprawdzane pod tym kątem.

Postprzez Rysia » Pn kwi 28, 2014 7:40 am

Ja też myślę że raczej nie ma szans by dostać dofinansowanie z dwóch źródeł. Ogólnie dosyć trudno jest uzyskać dofinansowanie, a co dopiero dwa naraz.

Postprzez jedrzejczyk » Cz mar 05, 2015 10:03 am

diler61 napisał(a):Czy można łączyć dofinansowania z Urzędu Pracy oraz z Unii Europejskiej?

Dofinansowania udzielane przez PUP i UE udzielane są na zasadach pomocy de minimis (pomoc o niewielkich rozmiarach, która nie powoduje naruszenia konkurencji na rynku). Oznacza to, że przedsiębiorstwo w przeciągu 3 lat nie może otrzymać wsparcia przekraczającego 200 tys. euro. W naszych warunkach jest to raczej niemożliwe. Drugim istotnym czynnikiem jest fakt, że ta sama firma nie może starać się o dwa dofinansowania na ten sam projekt. O innych przeciwwskazaniach nie słyszałem.
Krzysztof Jędrzejczyk

Powrót do Dotacje z Urzędu Pracy