Zarejestruj

Czy łatwo znaleźć inwestora?

Ogólne forum dyskusyjne o finansowaniu działalności gospodarczej i przedsiębiorstw.

Czy łatwo znaleźć inwestora?

Postprzez lubia » So sty 04, 2014 4:20 pm

witam

Czy ktoś z Państwa szukał kiedyś inwestora z pomocą którego mógłby otworzyć działalnosć na rynku? Czy jest to trudne? Na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze inwestora?

Doradca reklama

Podpowiadam

Re: Czy łatwo znaleźć inwestora?

Postprzez lebek7 » Wt sty 28, 2014 8:52 pm

Niestety, obecnie coraz trudniej o inwestora. Na rynku trudno się funkcjonuje...czasami rózne biznesy z wielu powodów upadają...dlatego to wszystko wcale nie zachęca nas do inwestowania...

Postprzez kaskamaska » Cz maja 22, 2014 9:21 am

Prywatni inwestorzy niechętnie się pojawiają na rynku, ze względu na ryzyko niewypału. Ale nie jest powiedziane, że Ty nie znajdziesz. To też jest kwestia tego, co mu zaoferujesz i kwestia tego, z jakim biznes planem się z nim spotkasz :)

Postprzez karolka » Śr maja 28, 2014 7:49 am

Oj nie łatwo wcale znaleźć dobrego inwestora. Ale warto się potrudzić, żeby go znaleźć. Prywatni inwestorzy często nie chcą się bawić w inwestowanie w małe przedsięwzięcia bo dla nich z tego jest małyzwrot. Jeśli masz ciekawy pomysł, który moze się okazać bardzo dochodowy - wtedy jest większa szansa na znalezienie. Poza tym polecam szukanie inwestorów, którzy poza kasą dadzą coś więcej, radę i wsparcie wiedzowe, które nam początkującym może się bardzo przydać

Postprzez broskev » Cz cze 12, 2014 8:17 am

osobiście nie szukałem, choć nie raz słyszałem, że znalezienie odpowiedniego inwestora to niezła sztuka. ale birąc to na zdrowy rozum to ma to sens. Pomysl, że szukasz obcej osoby, która Ci zaufa i wyłozy swoja kasę na interes, który niekoniecznie jest pewny. A wiec, zeby znaleźć dobrego musisz się nagimnastykować, robiąc rozne analizy, biznes plan itd itd

Postprzez firmowiec » Pt cze 13, 2014 3:30 pm

a czy może istnieją jacyś pośrednicy, którzy pomagają w znalezieniu godnego inwestora?

Postprzez cottagecheese » Wt cze 17, 2014 7:54 am

swego czasu u mnie w rodzinie szukano inwestora do tego, aby sfinansował częsciowo firmę (chodziło o rozwój)> Było strasznie ciężko. Inwestorzy z reguly są sceptyczni i niechętnie od razu wchodzą we współpracę

Postprzez migota » Śr lip 02, 2014 9:07 am

własnie kurcze też ostatnio się nad tym zastanawiałam i w Polsce jednak inwestorzy nie są tak chętni do współpracy jak w innych - dobrzerozwiniętych krajach. Nie wiem czy cała ta biurokracja jest temu winna, czy co, ale w dzisiejszych czasach albo musisz mieć solidne plecy, albo samemu do wszystkiego dojść

Postprzez rybeczka102 » Cz lip 10, 2014 7:23 am

a gdzie w ogóle można szukać takich inwestorów? Są jakieś specjalne miejsca, gdzie pojawia się człowiek ze swoim pomysłem i przedstawia go inwestorom?

Postprzez Olaa » Pt paź 31, 2014 12:26 pm

Myślę, że trzeba mieć dużo dużo szczęścia aby znaleźć inwestora. O ile jeszcze można "zwalać" coś na kryzys to myślę, ze sporo zmienił w tym temacie. Nawet Ci bardzo zamożni nie podejmują już tak chętnie ryzyka.

Następna strona

Powrót do Finansowanie działalności firm