Zarejestruj

Kto może skorzystać z pomocy Agencji Rozwoju Przemysłu

Ogólne forum dyskusyjne o finansowaniu działalności gospodarczej i przedsiębiorstw.
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): Pt lip 12, 2013 7:11 pm

Kto może skorzystać z pomocy Agencji Rozwoju Przemysłu

Postprzez doradca » Cz wrz 26, 2013 12:32 pm

Finansowanie działalności bieżącej przedsiębiorców przez Agencję Rozwoju Przemysłu jest możliwe dla dużych i średnich przedsiębiorstw. Agencja definiuje, jakie podmioty mogą zmiesić się w tym zakresie. Beneficjentem tego programu wsparcia finansowego mogą zostać:

Średni przedsiębiorcy, tj. przedsiębiorcy, którzy w swoim zakładzie pracy zatrudniają nie mniej niż 50, a nie więcej niż 249 pracowników. Dodatkowo, łączny roczny obrót wypracowany w toku ich działalności nie może przekraczać równowartości w złotych polskich 50 mln euro, ale też i suma bilansowa przedsiębiorstwa nie może być wyższa niż 43 mln euro przeliczone na polskie złoty. Za średniego przedsiębiorcę zostanie uznany również podmiot zatrudniający mniej niż 50 pracowników, którego suma bilansowa przekracza równowartość w złotych polskich 10 mln euro i jest mniejsza niż 43 mln euro oraz jego roczny obrót przekracza równowartość w złotych polskich 10 mln euro i jest mniejszy lub równy kwocie 50 mln euro.

Duży przedsiębiorca, zatrudniający więcej niż 250 osób w swoim zakładzie pracy, gdzie suma bilansowa przekracza równowartość w złotych polskich 43 mln euro, a jego łączny roczny obrót przekracza 50 mln euro w przeliczeniu na złotówki. Dużym przedsiębiorcą będzie również i ten podmiot, w którym 25% lub więcej kapitału bądź praw do głosowania na zgromadzeniu wspólników lub akcjonariuszy kontrolowane jest bezpośrednio lub pośrednio, wspólnie lub indywidualnie, przez jeden lub kilka podmiotów publicznych.

Finansowanie działalności bieżącej przez Agencję Rozwoju Przemysłu jest możliwe w odniesieniu do przedsiębiorstw prywatnych lub publicznych, które nie znajdują się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Oceny sytuacji ekonomicznej Agencja dokonuje na podstawie Wytycznych wspólnotowych dotyczących pomocy państwa w celu ratowania i restrukturyzacji zagrożonych przedsiębiorstw. Z pomocy Agencji Rozwoju Przemysłu w zakresie finansowania działalności bieżącej przedsiębiorców nie skorzysta przedsiębiorca restrukturyzujący swoją działalność z wykorzystaniem pomocy publicznej, ani podmiot, który korzysta z finansowania w ramach pomocy publicznej na ratowanie lub restrukturyzację.

Doradca reklama
 
Posty: 344
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 9:29 am

Podpowiadam

Posty: 35
Dołączył(a): Cz lis 28, 2013 1:22 pm

Re: Kto może skorzystać z pomocy Agencji Rozwoju Przemysłu

Postprzez mucha1050 » Cz lis 28, 2013 1:25 pm

Myślałam, ze tylko małe firmy mogą skorztsac z pomocy...czyli jeśli mamy do czynienia z dużą korporacją ona takze moze starac się o dofinansowanie?

Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): Śr cze 18, 2014 5:54 am

Re: Kto może skorzystać z pomocy Agencji Rozwoju Przemysłu

Postprzez kubolek » Śr cze 18, 2014 7:04 am

z tego co się orientuje towłaście inwestują w duże firmy. Tylk chyba musze to być wyłącznie firmy polskie.

Powrót do Finansowanie działalności firm 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość