Zarejestruj

Współfinansowanie działalności przez partnera

Ogólne forum dyskusyjne o finansowaniu działalności gospodarczej i przedsiębiorstw.

Współfinansowanie działalności przez partnera

Postprzez lupa20 » Pt wrz 26, 2014 7:42 am

Zastanawiam się nad taka sprawą. Otóż wyobraźmy sobie, że zakładamy firmę i mamy wspólnika. No i czy lepszym rozwiązaniem jest równy podział majątku - 50% my finansujemy, 50% nasz wspólnik. Druga opcja to taka, że podział jest nierówny, ale także zyskami dzielimy się proporcjonalnie do wkładu własnego. Co lepsze? Biorąc pod uwagę, że każdy ze wspólników będzie miał inne obowiązki.

Doradca reklama

Podpowiadam

kredyt dla firmy

Re: Współfinansowanie działalności przez partnera

Postprzez borek » Pn lut 02, 2015 8:00 am

Nie da się odpowiedzieć na to pytanie bez poznania szczegółów. Wkładasz w firmę tyle, na ile Cię stać. Nie wiem jakimi pieniędzmi dysponujesz Ty, a jakimi Twój przyszły wspólnik. Nie wiem czy Twój wkład wystarczy na 50% czy nie. Jeśli chcesz mieć większość udziałów w formie to musisz po prostu wyłożyć więcej niż Twój wspólnik i jeszcze ten wspólnik musi się na to zgodzić. A jaki wpływ na udziały ma zakres obowiązków to nie mam pojęcia, bo nic nie napisałeś o tych obowiązkach.

Re: Współfinansowanie działalności przez partnera

Postprzez america » Cz lut 12, 2015 2:11 pm

to już powinni wspólnicy między sobą wszystko ustalić. siądźcie razem, wypiszcie kto za co będzie odpowiadał i zdecydujcie ile procent udziałów za co się należy. to nie będzie szybkie ani proste, ale skoro chcecie być wspólnikami to musicie się jakoś dogadywać. duże też zależy od tego jakimi środkami dysponujecie. pamiętajcie też, że wkład do spółki niekoniecznie musi być finansowy.

Powrót do Finansowanie działalności firm