Zarejestruj

Czy zatrudnić biuro rachunkowe?

Forum dla osób planujących założenie własnej firmy, dedykowane nowym firmom i osobom planującym rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Porady i wymiana opinii.

Re: Czy zatrudnić biuro rachunkowe?

Postprzez KrystynaKorcz » Cz sty 14, 2016 9:29 am

Prosta sprawa, że warto zatrudnić biuro księgowe. Też się długo wahałam, ale w końcu kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa! Polecam biura z Krakowa, a w szczególności to, które znajdziecie tutaj poradyksiegowe.wordpress.com, z którym współpracuje od 4 lat i jestem bardzo zadowolona! :D Pozdrawiam ;)

Doradca reklama

Podpowiadam

Postprzez T85 » Wt mar 29, 2016 9:36 am

kotka1 napisał(a):witam

Założyłem firmę i teraz potrzebuję kogoś, kto rozliczy moją rachunkowość. Czy warto zatrudnić biuro rachunkowe?

Jak w każdej sytuacji są plusy i minusy, za i przeciw. Wszystko zależy od tego, jak duża jest firma, ile dokumentów jest do ogarnięcia, ilu pracowników itp itd. Jeśli to jest jednoosobowa DG, to taniej wychodzi robić to na własną rękę, szkolić się, uczyć, zdobywać nowe umiejętności. Wiadomo, że zawsze jest ryzyko popełnienia błędu, którego teoretycznie zewnętrzne biuro czy księgowi nie mają prawa popełnić. Sporo firm proponuje wersje testowe swoich programów, więc może warto spróbować modelu mieszanego, na początku zlecić to "na zewnątrz", a samemu równolegle próbować wdrożyć się w temat, korzystając np z demówek RESET2.

Czy zatrudnić biuro rachunkowe?

Postprzez wirtualnebiuro » Wt kwi 05, 2016 8:09 am

kotka1 napisał(a):witam

Założyłem firmę i teraz potrzebuję kogoś, kto rozliczy moją rachunkowość. Czy warto zatrudnić biuro rachunkowe?

Pewnie, jeśli chcesz mieć w papierach wszystko w porządku, to warto oddać rozliczenia w ręce specjalistów.
Polecam współpracę ze sprawdzonymi biurami rachunkowymi, które zatrudniają kompetentnych księgowych z doświadczeniem.
Jednym z takich biur jest - http://www.wadmex.pl/ - są cierpliwi, wyrozumiali, i co najważniejsze dbają o klienta.

Postprzez rachelka » So kwi 23, 2016 9:09 am

Zdecydowanie biuro rachunkowe jest potrzebne szczególnie jeżeli masz niewielką firmę i opłaca się to bardziej niż zatrudnianie na etat księgowej warto sobie zobaczyć librox w Warszawie bo są zdecydowanie solidni a ceny mają bardzo konkurencyjne jak się porówna z innymi

Postprzez sebix » Pn cze 13, 2016 11:09 am

Pozytywne mam doświadczenia z biurem rachunkowym o nazwie Sastax (www.sastax.pl). Cennik mają konkurencyjny i są przy tym rzeczywiście rzetelni w swojej robocie. Zawsze mam dokumenty opracowane na czas, wszystkie potrzebne rozliczenia, kadry i płace, nie muszę wydzwaniać i się dopytywać na kiedy coś będzie gotowe itp.

Postprzez poster » Pt lip 08, 2016 12:16 am

Zobacz sobie darmowy program do fakturowania bizin (www.bizin.pl). Ja korzystam w mojej firmie od ponad pół roku i nie zawiódł mnie jeszcze.

Postprzez T85 » Pt lip 08, 2016 2:51 pm

Hej, moim zdaniem to zależy od tego jaką firmę prowadzisz, czy jest to 1-os DG, czy coś większego, bo jeśli 1-os to z powodzeniem możesz próbować mierzyć się z tym tematem na własną rękę. Oczywiście jeśli czujesz się na siłach. IMO na początku możesz się posiłkować pomocą z zewnątrz, a na bieżąco zdobywać wiedzę w tym temacie, sprawdzać programy i docelowo robić to na własną rękę. Ja tak robię z wykorzystaniem programów od RESET2.

Postprzez poster » Pt lip 15, 2016 1:44 am

A ja fakturuje internetowo. Jest po prostu wygodniej i oszczędza sie czas. A korzystam z programu bizin, bo działa w chmurze i ma mase funkcjonalnosci, ktore mi sie przydają.

Postprzez filantrop » Cz paź 13, 2016 10:36 pm

Jak masz firmę to albo osobista księgowa albo biuro rachunkowe. Z doświadczenia powiem, że druga opcja jest jednak bardziej opłacalna mimo, że wiadomo usługa kosztuje. Ale ostatecznie nie mamy księgowej na etacie, ani tez nie zlecamy jakiejś pani prowadzenie rachunkowości w domu. W biurze rachunkowym podchodzą do sprawy profesjonalnie, są na bieżąco ze wszystkimi kwestiami prawnymi, znają dobre rozwiązania. Przynajmniej mojej firmie udało się trafić na takie rzetelne biuro, w każdym razie Aj Finance: http://rachbiuro.eu/ jeśli ktoś szuka sprawdzonego :)

Postprzez sebix » Pn gru 19, 2016 9:36 am

Doradzałabym firmę ze strony http://gut-rachunkowosc.pl. Mają doświadczenie, prowadzą już taką obsługę od wielu lat. Sama współpracuję z nimi już trzeci rok. Wiedza, rzetelne podejście do rozliczeń. Bardzo dużo wykonali dla mnie różnych wyliczeń i jeszcze się nie zdarzyło, żeby błędny formularz dostarczyli do US, czy ZUS. Wolą dwa razy sprawdzić, niż wystawić coś z błędami.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum dla nowych firm