Zarejestruj

Czy zatrudnić biuro rachunkowe?

Forum dla osób planujących założenie własnej firmy, dedykowane nowym firmom i osobom planującym rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Porady i wymiana opinii.

Czy zatrudnić biuro rachunkowe?

Postprzez kotka1 » Śr sty 29, 2014 9:57 pm

witam

Założyłem firmę i teraz potrzebuję kogoś, kto rozliczy moją rachunkowość. Czy warto zatrudnić biuro rachunkowe?

Doradca reklama

Podpowiadam

Re: Czy zatrudnić biuro rachunkowe?

Postprzez Ninka » Cz sty 30, 2014 4:38 pm

Jak najbardziej, bez biura rachunkowego albo dobrego księgowego, nie masz co liczyć na sukces swojej firmy. Jest bardzo wiele ciekawych biur rachunkowych, które są bardzo kompetentne i godne polecenia.

Postprzez David » N lut 16, 2014 4:41 pm

Hej
Też miałem taki problem, kiedy zakładałem swój "biznesik". Na początku wymyśliłem sobie, że w ramach cięcia kosztów sam zajmę się rachunkowością, bo troszkę pojęcia o tym mam. I to był BŁĄD, tak namieszałem,że renomowane biuro rachunkowe nie mogło sobie z tym poradzić. Dopiero 2-gie, do którego się zgłosiłem, dało radę. Na szczęście, bo nie wiem czy dalej miałbym firmę.
Sympatyczni ludzie i fajne podejście do klienta mają. Pozdrawiam

Postprzez Andrzej » N mar 30, 2014 7:34 am

Ja jestem zdania,że jak najbardziej warto korzystać z usług biura rachunkowego. Sam współpracuję z biurem rachunkowym Goja, bo kiedy sam próbowałem zajmować się księgowością swojej firmy skończyło się to mała katastrofą.

Postprzez wender » N kwi 20, 2014 9:43 pm

Oczywiście że warto! Osobiście polecam usługi E pok, to Warszawska firma zajmująca się księgowością. Posiada to udogodnienie, że żeby korzystać z ich usług nie musisz prowadzić biznesu na terenie Warszawy, bo dają możliwość wirtualnego prowadzenia księgowości.

Postprzez Ismena13 » N kwi 27, 2014 10:46 am

Trudno by ci było sobie poradzić bez biura rachunkowego. Załatwiają oni za ciebie wszystkie sprawy związane z księgowością i w ogóle, a trochę tego jest.

Postprzez Mariola77 » Wt kwi 29, 2014 11:02 am

Zgadzam się ze słowami Ismena13. Trochę tego jest to mało powiedziane. Ponadto, dobre biuro rachunkowe może pomóc ci zoptymalizować niektóre procesy, co pomoże zminimalizować koszty. Ja również korzystałam z tego typu działań i jestem bardzo zadowolona. Również miałam sceptyczne nastawienie, jednak okazało się to bardzo opłacalne :)

Postprzez Patryk80 » Pt maja 30, 2014 11:11 am

Pewnie, że warto, ale wtedy, kiedy naprawdę się go potrzebuje, czyli albo wtedy, kiedy kompletnie nie znamy się na rachunkach i boimy się popełnieni błędu, albo kiedy po prostu nie ma się na to czasu, bo lepiej zajmować się na przykład rozwijaniem biznesu. Ja osobiści korzystam z biura , a powód jest właściwie dwojaki, dokładnie taki jak podałem. Oczywiście nie żałuję - rozwijam biznes, a miła i doświadczona Pani księgowa czuwa nad dokumentami :) Polecam!

Postprzez PiotrBytom » Wt wrz 16, 2014 1:26 pm

no a stać Cie na księgowego do firmy? Skoro zadajesz takie pytanie, to sam sobie nie poradzisz, więc albo księgowa na część etatu, albo biuro. Zdecydowanie lepsze jest biuro, polecam takie, które jest też zarazem kancelarią podatkową. Ja korzystam z Tax Credit, prowadzą mi też sprawy kadrowe. Szkoda że obsługi bhp nie prowadzą ;-), bo chętnie dopłaciłbym jeszcze trochę u nich zamiast zajmować się tym samemu jako pracodawca. Chyba że ktoś poleci sprawdzoną i niedrogą firmę bhp ze Śląska (najlepiej z okolic Bytomia).

Postprzez pica » Wt wrz 23, 2014 8:07 am

wydaje mi się, ze zależy to od rodzaju firmy, która prowadzisz. czasem lepiej jest zatrudnić biuro rachunkowe, czasem po prostu mieć własną księgową. Choć z tego co wiem, to czasem lepiej i taniej wychodzi zatrudnić biuro rachunkowe.

Następna strona

Powrót do Forum dla nowych firm