Zarejestruj

Jak obniżyć koszty działania firmy transportowej?

Forum dla osób planujących założenie własnej firmy, dedykowane nowym firmom i osobom planującym rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Porady i wymiana opinii.

Jak obniżyć koszty działania firmy transportowej?

Postprzez mateuszuu » Pn paź 12, 2015 5:52 pm

Mam takie pytanie do osób, które prowadzą taki biznes. Zastanawiam się nad zakupem nowego auta oraz zrezygnowaniem z kupowania paliwa na stacjach, a podpisaniem kontraktu z jakimś dostawcą. Macie może takich dostawców paliw?

Doradca reklama

Podpowiadam

Re: Jak obniżyć koszty działania firmy transportowej?

Postprzez dallan » N lis 08, 2015 10:21 pm

A czy w swojej firmie maż już monitoring floty? U mnie ten system się bardzo dobrze sprawdza, mimo tego, że mam małą firmę. Potrafię sporo zaoszczędzić, a jego zakup szybko się zwrócił. Dodatkowo ja jestem typem człowieka który musi mieć wszystko zaplanowane, co z pewnością zapewnia mi firma http://www.finder.pl/co-oferujemy dzięki której mogę wszystko dobrze zaplanować.

Postprzez adamoss » Śr lis 11, 2015 3:46 pm

mateuszuu napisał(a):Mam takie pytanie do osób, które prowadzą taki biznes. Zastanawiam się nad zakupem nowego auta oraz zrezygnowaniem z kupowania paliwa na stacjach, a podpisaniem kontraktu z jakimś dostawcą. Macie może takich dostawców paliw?

Na stacjach ceny są ciągle inne, poza tym paliwo coraz częściej jest chrzczone, a to powoduje konieczność napraw. Mamy swojego dostawcę paliw, firma Kwiatkowski nam dowozi paliwo. Mamy gwarancję ceny, a dodatkowo paliwo ma wszystkie certyfikaty. Odkąd mamy 1 dostawcę, mamy o połowę mniej awarii aut i zostaje sporo kasy w firmie.

Postprzez mkotek » So sty 27, 2018 9:13 pm

Moim zdaniem to supe sprawa i fajny pomysł na biznes, choć praca cieżka, odpowiedzialna i często stresująca. Mając jednak odpowiednie wyposażenie, np. tachografy cyfrowe takie jak tu http://mikrotronik.com/ można ten biznes prowadzić bez problemu i spokojnie.

Postprzez hollafool » Cz lut 01, 2018 10:38 am

Co do kontaktów paliwowych to uważam, że to dobry pomysł. Jednak większość trzyma w łapskach orlen więc ciężko nawet o konkurencję wśród dostawcy ropy.

Postprzez klucznik » Wt kwi 17, 2018 8:04 am

My w firmie czasami potrzebujemy trasportu i coś przewieźć, ale póki co nie inwestujemy w żadnen samochód transportowy, bo dla nas korzystniej jest współpracować z firmą transportową Wiki z warszawy, na którą zawsze możemy liczyc w tej kwestii.

Powrót do Forum dla nowych firm