Zarejestruj

Jak założyć własną firmę krok po kroku?

Forum dla osób planujących założenie własnej firmy, dedykowane nowym firmom i osobom planującym rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Porady i wymiana opinii.

Re: Jak założyć własną firmę krok po kroku?

Postprzez kleo12 » Pn gru 14, 2015 9:31 am

takie poradniki przypadają się młodym przedsiębiorcom, Kiedyś korzystałam z bloga Superksięgowej, Po założeniu firmy bardziej interesował mnie leasing. Jeśli ktoś planuje coś zakupić w takiej formie to warto poczytać http://superksiegowa.pl/blog/leasing-operacyjny-czym-jest-jak-rozliczyc-koszty-podatkowe/

Doradca reklama

Podpowiadam

Postprzez mateuszp » Cz gru 17, 2015 1:56 pm

Ja wniosek CEIDG-1 składałem przez Internet, a VAT czy ZUS księgowa mi załatwiła, bo dałem jej pełnomocnictwo więc parę godzin i wszystko zrobione, poza księgową nigdzie nie musiałem jeździć :) gorzej właśnie jak ktoś działa w innej branży i musi się męczyć jeszcze np. z sanepidem itd. kumpela zakładała pewien salonik i trochę miała z tym zachodu.
start-TM.pl - zarabiaj ze mną.

Postprzez Stefano5V » Wt sty 12, 2016 12:14 pm

Mam nietypowa pytanie, ale mam wielką nadzieje, że ktoś pomoże mi rozwiązać mój niewielki problem. Mam niedużą firmę od czterech miesięcy i znalazłem ciekawy portal https://aleo.com/pl/firmy z którego nie bardzo wiem jak korzystać... Jest ktoś, kto z niego korzysta i wytłumaczy mi jak on dokładnie działa? będę bardzo wdzięczny...

Postprzez MarcinProchowski » Pn lut 15, 2016 4:18 pm

Co do usług paczkowych to się zgadzam, miałem podobne przeprawy dopóki chodziło o mnie, więc jak założyłem swój sklep to wiedziałem że będę mogł mieć problem z wysyłką. Oczywiście trzeba było szukać na około, bo jak się zgłosisz bezpośrednio do firmy kurierskiej to "nie", "nie wiem", "nie da się". Dopiero jak przyczaiłem sendego.pl to tam wykonują usługi przez DHL i w takiej drodze już nie ma ani problemów z wysyłką ani koszta nie są duże, bo nawet niższe niż bezpośrednio przez DHL, zwłaszcza, że bez deklaracji ilości też jest opcja, czego wynegocjować sam nie mogłem jeszcze za czasów siódemki.

Postprzez liam » Wt lut 23, 2016 6:00 am

wszedłem na stronkę tego sendego i szkoda, że cennik jest ukryty ale mam nadzieję, że szybko odpiszą na pytanie.
chciałbym też założyć u nich to konto skoro coś umożliwia w tym zakresie, tylko czy to już wiąże się z opłatą albo jakąś deklaracją?

Postprzez AmAfraid » Cz lut 25, 2016 2:14 pm

mateuszp napisał(a):Ja wniosek CEIDG-1 składałem przez Internet, a VAT czy ZUS księgowa mi załatwiła, bo dałem jej pełnomocnictwo więc parę godzin i wszystko zrobione, poza księgową nigdzie nie musiałem jeździć :) gorzej właśnie jak ktoś działa w innej branży i musi się męczyć jeszcze np. z sanepidem itd. kumpela zakładała pewien salonik i trochę miała z tym zachodu.

Dokladnie - ksiegowa pomaga naprawde duzo, szczegolnie nowym przedsiebiorcom :D

Postprzez PSPgood » So lut 27, 2016 2:39 pm

liam napisał(a):wszedłem na stronkę tego sendego i szkoda, że cennik jest ukryty ale mam nadzieję, że szybko odpiszą na pytanie.
chciałbym też założyć u nich to konto skoro coś umożliwia w tym zakresie, tylko czy to już wiąże się z opłatą albo jakąś deklaracją?

brak oplat, tylko deklaracja

Postprzez MarcinProchowski » Wt mar 01, 2016 11:41 am

Cennik masz po zalogowaniu, a samo zalogowanie do niczego nie zobowiązuje. Nie wiem jak teraz jest z deklaracją ilości paczek które się wysyła, wiem że wcześniej była możliwośc wybrania opcji w której nie trzeba było tego robić.

Postprzez Palaryna » Śr mar 09, 2016 2:12 am

dokładnie, na sendego cennik jest dostępny po rejestracji która do niczego nie zobowiązuje więc działaj jeśli z opisu pasuje. po ostatnich podwyżkach w tej branży ja się już nawet nie zastanawaiam - poczta polska to porażka więc kurierzy przeżyją drugą młodość.. a jak jeszcze tacy jak dhl który robi dla sendego własnie, to już w ogóle.

Postprzez liam » Pt mar 11, 2016 10:43 pm

Widzę trzy odpowiedzi i dwa różne zdania. A jakieś ujednolicone? Czy trzeba tam po prostu zadzwonić bo autoryzowanych odpowiedzi brak? Jak się trzeba wykosztować to trza ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum dla nowych firm