Zarejestruj

Jaka księgowość dla nowej firmy?

Forum dla osób planujących założenie własnej firmy, dedykowane nowym firmom i osobom planującym rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Porady i wymiana opinii.

Jaka księgowość dla nowej firmy?

Postprzez Kowalczyk » Wt sie 26, 2014 12:20 pm

Co lepiej brać - księgowość internetową czy biuro rachunkowe na miejscu? Każda z tych opcji ma wiele zalet. Mieszkam w miejscowość, gdzie kilka kilka biur o dobrej opinii. Co doradzacie?

Doradca reklama

Podpowiadam

Re: Jaka księgowość dla nowej firmy?

Postprzez filantrop » So gru 06, 2014 11:07 am

ja korzystam z biura rachunkowe i jestem z tej formy zadowolony. ksiegowosc prowadzi mi constans i duza zaleta jest, ze swiadcza uslugi rowniez zdalnie, wiec nie wazne z jakiej jestes miejscowosci :) maja tez doradztwo ekonomiczne, co bardzo sie przydaje :)

Postprzez magdaalena » Wt kwi 14, 2015 7:53 am

ja tam polecam obsługę online bo dziś mieszkasz tu, a jutro może los Cię rzuci w inne miejsce. Podobnie też może być z obsługą księgową dziś mieści się za rogiem a jutro Pani Jola przeprowadzi się do innego zakątka kraj. Ja korzystam z biura rachunkowego które mieści się we Wrocławiu o nazwie business-tax.pl a mieszkam 200 km dalej ale często bywam we Wrocławiu więc od biedy mogę do nich podjechać. Prawda jest jednak taka że jeszcze nigdy na oczy nie widziałam ich siedziby.

Postprzez ezawada » Cz kwi 23, 2015 1:44 pm

Ja odwrotnie mam. Cenię sobie możliwość spotkania z człowiekiem „twarzą w twarz”. Lubię omawiać moje problemy osobiście, nie przez Internet.

Postprzez Diana21 » Cz maja 21, 2015 12:14 pm

Dla nowej firmy lepszym rozwiązaniem jest biuro rachunkowe, ponieważ koszty są mniejsze;) ja sama zaczynałam od księgowej, ale wiadomo jak to jest na początku biznesu, kasa ciągle jest potrzebna, więc zdecydowałam się przenieść do biura rachunkowego WIOL, pozwoliło mi to zaoszczędzić trochę pieniędzy;)
Człowiek nigdzie naprawdę nie był, póki nie wróci do domu. - Pratchett

Postprzez olecki » N sie 30, 2015 4:10 pm

jak firma niewielka, to najlepsza jest księgowość internetowa w jednej ze znanych firm. Wymienić można ich kilka, warto wybrać jedną z tych co na rynku są już ładnych parę lat. Wtedy ma się gwarancję i bezpieczeństwo
Porównanie księgowości internetowych - http://www.i-malaksiegowosc.pl - również kody rabatowe nawet na 6 miesięcy księgowości za darmo.

Postprzez wirtualneadresy » Wt wrz 01, 2015 9:50 am

Dla nowych firm proponujemy Wirtualne Biuro Wrocław
Jest to świetna opcja, aby zminimalizować koszty wynajmu lokalu i mieć adres firmy w prestiżowej lokalizacji.
Oferujemy również:
- adres korespondencji
- odbiór korespondencji
-wysyłka 1 raz w miesiącu
-skanowanie korespondencji tego samego dnia, co ją odebraliśmy
-powiadomienia e-mail o nowej korespondencji
-KSIĘGOWOŚĆ
-PORADY PRAWNE
-BIURO NA GODZINY

Postprzez tomasz8 » Śr paź 28, 2015 11:08 am

A ja polecam program R2księga i próbowanie samemu. Wiem że może to przerażać co piszę, ale to naprawdę się sprawdza i daje radę. Wystarczy odrobina chęci by poznać wszystkie mechanizmy, a dobry program księgowy to połowa sukcesu.

Postprzez kleo12 » Śr gru 02, 2015 7:37 am

Jeśli masz małą, lub początkującą firmę to dobrą opcją jest księgowość internetowa. Korzystam z takich usług w Superksięgowej, jest wygodniej, bo nie muszę jeździć do biur, wysyłam skany dokumentów. Nie wiem, jak inne oferty, ale mnie przydaje się też aplikacja na tableta, jest w androidzie, wystawiam fakturę na spotkaniu z klientem, od ręki.

Postprzez Tabaluga » Śr gru 02, 2015 11:15 am

Możesz też kupić program do kpir i sam sobie robić rozliczenia. Jeśli księgowość jest bardziej zaawansowana to warto zastanawiać się nad biurem czy księgowym dochodzącym, ale przy małych startujących firmach, takie programy, to spoko opcja.

Następna strona

Powrót do Forum dla nowych firm