Zarejestruj

Jaka powinna być nazwa dla nowej firmy?

Forum dla osób planujących założenie własnej firmy, dedykowane nowym firmom i osobom planującym rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Porady i wymiana opinii.
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): Pt lip 12, 2013 7:11 pm

Jaka powinna być nazwa dla nowej firmy?

Postprzez doradca » Pt lip 12, 2013 10:02 pm

Firma, czyli nazwa dla przedsiębiorcy jest jego wizytówką. To poprzez jej pryzmat w większości przypadków będzie on postrzegany, dlatego też warto wcześniej zastanowić się nad tym, jaką nazwę wybrać, a nie pozostawić to na ostatnią chwilę. Wybór całkowicie przypadkowej firmy nie jest zalecany, ponieważ można w ten sposób nawet przekreślić swoje perspektywy w danej branży działalności gospodarczej.

Jaka powinna być nazwa dla nowej firmy?


Chwytliwa, unikalna, oryginalna, łatwo wpadająca w ucho i łatwa do zapamiętania przede wszystkim przez klientów. Z perspektywy wymogów formalnych, nazwa powinna odróżniać dostatecznie firmę przedsiębiorcy od innych przedsiębiorców, funkcjonujących na tym samym rynku. Nazwa przedsiębiorstwa, która będzie łudząco podobna do innej nazwy, przy takim samym profilu działalności – czyli np. firma Budnet i Budmet, nie zostanie zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym. Rejestr odmówi jej zarejestrowania. Można ją jednak będzie zarejestrować w ewidencji działalności gospodarczej, ale naraża się tym samym na konsekwencje ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, bowiem takie działanie może zostać uznane za łamiące zasady uczciwej konkurencji. Firma nie może wprowadzać w błąd konsumentów, ani co do osoby przedsiębiorcy, ani przedmiotu działalności. Nazwa firmy powinna informować o miejscu działalności oraz o tym, czym właściwie zajmuje się firma.

Wymagania dla nazwy firmy


Nazwa dla firmy nie może zawierać nazw i wyrazów, np. bank, fundusz itd., które zarezerwowane są dla określonych podmiotów. Posługiwanie się takimi wyrazami jest mylące dla klientów firmy, dlatego też UOKiK może ukarać przedsiębiorcę wysoką karą. Nazwa firmy nie może wskazywać na formę prowadzenia działalności inną, niż rzeczywiście zarejestrowana. Jeśli firma działa jako spółka akcyjna, nie może mieć oznaczenia w nazwie „i partnerzy”, podobnie spółka jawna, nie może być oznaczona jako spółka komandytowa.

Nazwa firmy nie jest zbywalna, co oznacza, że nie jest możliwe jej sprzedanie innemu podmiotowi.

Doradca reklama
 
Posty: 344
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 9:29 am

Podpowiadam

Posty: 39
Dołączył(a): So wrz 07, 2013 11:45 am

Re: Jaka powinna być nazwa dla nowej firmy?

Postprzez bogini » So wrz 14, 2013 4:24 pm

Ja uważam, że przede wszystkim łatwa do zapamiętania:) Żeby klientowi wpadła w ucho i została zapamiętana:)

Posty: 26
Dołączył(a): Pt gru 27, 2013 11:28 am

Re: Jaka powinna być nazwa dla nowej firmy?

Postprzez mat » So gru 28, 2013 12:14 pm

To że chwytliwa to z całą pewnością. Musi zwracać uwagę. Na pewno więc musimy wymyślić taką nazwę która wzbudzi zainteresowanie.

Posty: 62
Dołączył(a): Cz lut 04, 2016 2:52 pm

Re: Jaka powinna być nazwa dla nowej firmy?

Postprzez T85 » Pt kwi 21, 2017 2:10 pm

Chwytliwa, łatwa do zapamiętania, kojarząca się z z obsługiwaną "działką" - wymieniać można długo. A skoro już o rozwiązaniach dla nowej firmy mowa, to sprawdź sobie programy od RESET2, mogą Cię zainteresować pod kątem wystawiania rachunków, faktur, rozliczeń itp.

Posty: 114
Dołączył(a): So lis 29, 2014 2:01 pm

Re: Jaka powinna być nazwa dla nowej firmy?

Postprzez rachelka » Wt maja 23, 2017 9:52 am

Moim zdaniem ważne jest też to żeby nie silić się na jakąś przesadzoną oryginalność w tym sensie, że czasem nazwy są przekombinowane i tego się nawet nie da zapamiętać, lepiej już czasem gotową kupić tylko też trzeba wiedzieć jak się za to zabrać https://rmarket.pl/pl/jak-kupic-gotowa-nazwe-dla-firmy-lub-produktu/3,10,35

Powrót do Forum dla nowych firm 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość