Zarejestruj

Jakie firmy i kiedy trzeba zgłosić do sanepidu?

Forum dla osób planujących założenie własnej firmy, dedykowane nowym firmom i osobom planującym rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Porady i wymiana opinii.

Jakie firmy i kiedy trzeba zgłosić do sanepidu?

Postprzez doradca » Pt lip 12, 2013 10:50 pm

Do Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie muszą zgłaszać się wszyscy przedsiębiorcy rozpoczynający prowadzenie działalności gospodarczej. Obowiązek ten został nałożony na:
  • Wszelkie zakłady pracy zatrudniające w toku swojego funkcjonowania pracowników,
  • Obiekty sezonowe,
  • Sklepy branży spożywczej,
  • Punkty gastronomiczne,
  • Restauracje,
  • Zakłady fryzjerskie i kosmetyczne,
  • Stołówki,
  • Kawiarnie,
  • Puby i bary,
  • Gabinety lekarskie,
  • Ośrodki SPA,
  • Apteki,
  • Sklepy mające w swoim asortymencie środki ochrony roślin,
  • Pralnie.

Po zgłoszeniu działalności przedsiębiorcy do SANEPIDu, Inspekcja sanitarna przeprowadza w danym zakładzie pracy odbiór techniczno-sanitarny. Dopiero po tym działaniu przedsiębiorca będzie mógł rozpoczynać prowadzenie swojej działalności. Inspektor Sanitarny musi odebrać zakład pracy w terminie 14 dni od złożenia wniosku przez przedsiębiorcę do SANEPIDu. Odbiór techniczno-sanitarny wymaga zgromadzenia przez przedsiębiorcę takich dokumentów jak:

• Pozwolenie na budowę,
  • Aktualnych wyników badania laboratoryjnego wody pitnej,
  • Atestu technicznego na materiały budowlane,
  • Umowy na wywóz nieczystości i innych odpadów,
  • Opinii kominiarskiej dotyczącej wentylacji,
  • Projektu budowlanego uzgodnionego uprzednio przez rzeczoznawców ds. sanitarnohigienicznych lub - Państwowych Powiatowych Inspektorów Sanitarnych.

Doradca reklama

Podpowiadam

Re: Jakie firmy i kiedy trzeba zgłosić do sanepidu?

Postprzez mucha1050 » Cz lis 28, 2013 1:56 pm

A jeżeli moja firma nie spełnia ich standardów co wtedy? Mam je dostosować czy po prostu zamkną moją działalnosc?

Powrót do Forum dla nowych firm