Zarejestruj

Nazwa firmy jednoosobowej

Forum dla osób planujących założenie własnej firmy, dedykowane nowym firmom i osobom planującym rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Porady i wymiana opinii.
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): Pt lip 12, 2013 7:11 pm

Nazwa firmy jednoosobowej

Postprzez doradca » Pt lip 12, 2013 10:04 pm

Jeśli przedsiębiorca zakłada jednoosobową działalność gospodarczą, do nazwy swojej firmy będzie musiał dodać swoje imię i nazwisko, np. Budnet Jan Kowalski.

Spółki osobowe, a więc jawne, cywilne i komandytowe, muszą w nazwie również wskazywać imię i nazwisko właściciela lub właścicieli. Spółka jawna musi posiadać oznaczenie takiej spółki lub skrót sp. j., podobnie jak spółka partnerska – sp. p., albo oznaczenie i partner lub i partnerzy. Taka sama zasada obowiązuje w przypadku spółki komandytowej i komandytowo akcyjnej. Spółki handlowe muszą odzwierciedlać bowiem w swej nazwie rodzaj danej spółki.

Jedną z form działalności, która nie posiada własnej nazwy, jest spółka cywilna. W rozumieniu kodeksu cywilnego, spółka cywilna nie posiada podmiotowości prawnej, więc nie jest przedsiębiorcą. Spółka cywilna działa pod własną firmą – imieniem i nazwiskiem lub nazwiskami osób będących jej wspólnikami.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i spółka akcyjna również muszą podawać w nazwie rodzaj spółki – sp. z o.o. lub S.A.

Doradca reklama
 
Posty: 344
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 9:29 am

Podpowiadam

Posty: 21
Dołączył(a): Śr wrz 18, 2013 7:34 pm

Re: Nazwa firmy jednoosobowej

Postprzez madzik » Śr wrz 18, 2013 7:41 pm

Ja proponuję podać po prostu nazwisko właściciela:)

Powrót do Forum dla nowych firm 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości