Zarejestruj

Spółka cywilna i działalność gospodarcza jednocześnie

Forum dla osób planujących założenie własnej firmy, dedykowane nowym firmom i osobom planującym rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Porady i wymiana opinii.
Zosia

Spółka cywilna i działalność gospodarcza jednocześnie

Postprzez Zosia » Wt sie 13, 2013 4:09 pm

Mam pytanie związane z założeniem działalności gospodarczej.
Czy jest taka możliwość aby założyć firmę o nazwie np. Jan Kowalski, pod kilkoma PKD i prowadzić dwie odrębne działalności? Jedna np. firma elektryczna zostałaby przekształcona w spółkę cywilną a druga np. firma szkoleniowa prowadzona by była jako jednoosobowa działalność gospodarcza. Czy w ogóle jest taka możliwość. Jeśli tak to czy można w przypadku firmy szkoleniowej na fakturach wpisywać firma szkoleniowa jan kowalski aby oddzielić te dwie działalności od siebie? I jak w takiej sytuacji wygląda prowadzenie księgowości. Czy trzeba prowadzić wspólną księgowość dla działalności gospodarczej i spółki czy mogą to być dwie niezależne księgowości?

Będę wdzięczna za informację.

Doradca reklama
 
Posty: 344
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 9:29 am

Podpowiadam

Posty: 26
Dołączył(a): Pt gru 27, 2013 11:28 am

Re: Spółka cywilna i działalność gospodarcza jednocześnie

Postprzez mat » Pt gru 27, 2013 8:02 pm

Wydaje mi się, że oczywiście możesz prowadzić jedną księgowość, ale może się to stać niewygodne, ponieważ czasami musimy obliczyć odrębne kwestie. Ale jeśli dasz sobie rady, nie ma przeciwskazań.

Posty: 2
Dołączył(a): Śr maja 07, 2014 1:00 pm

Re: Spółka cywilna i działalność gospodarcza jednocześnie

Postprzez shot » Śr maja 07, 2014 1:01 pm

Potrzebujesz firmy doradczo-szkoleniowej? Nie mogłeś lepiej trafić! Polecam firmę INCERT, która jest specjalistą i swoistym ewenementem we wdrażaniu systemów zarządzania według norm ISO, szkoleniach oraz doradztwie zawiązanym z zarządzaniem. Główna siedziba firmy znajduje się w Szczecinie przy ulicy Koński Kierat 16/4, jednak posiadają Oddział w Warszawie oraz szereg wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin zarządzania w większości dużych miast Polski. INCERT oferuje najwyższe standardy obsługi Klientów wdrażając i stosując System Zarządzania Jakością według normy ISO 9001:2008 i uzyskując certyfikat wydany przez Global Quality. Zachęcam do zapoznania się z ofertą na stronie www.incert.pl/branze

Posty: 2
Dołączył(a): Śr maja 07, 2014 1:00 pm

Re: Spółka cywilna i działalność gospodarcza jednocześnie

Postprzez shot » N maja 11, 2014 6:21 pm

Możesz wzorować się na firmie Incert. Ostatnio korzystałam ze szkoleń tej firmy w zakresie systemów systemów zarządzania jakością ISO. Jestem bardzo zadowolona z wyników jakie teraz osiągam. Bardzo przydatny był ten profesjonalnie przeprowadzony kurs, Polecam i zostawiam namiary http://www.incert.pl/uslugi

Posty: 1
Dołączył(a): So gru 12, 2015 10:26 pm

Re: Spółka cywilna i działalność gospodarcza jednocześnie

Postprzez rokicka » So gru 12, 2015 10:29 pm

Nie ma problemu z prowadzeniem spółki cywilnej i działalności. Pamiętaj tylko, że spółka cywilna nie ma osobowości prawnej i nie jest w żaden sposób formalnie wydzielona (więcej informacji o tym na blogu http://spolkacywilna.info. Dlatego będziesz odpowiadać całym swoim majątkiem za długi związane z dwoma działalnościami - nie będzie tak, że to da się rozdzielić.

Powrót do Forum dla nowych firm 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości