Zarejestruj

zakładanie firmy

Forum dla osób planujących założenie własnej firmy, dedykowane nowym firmom i osobom planującym rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Porady i wymiana opinii.

Re: zakładanie firmy

Postprzez klucznik » So gru 24, 2016 11:08 am

Najwięcej sądzę jest papierkowej roboty. Moja żona ma zamiar otworzyć swoją działalność w domu i byłyby to usługi krawieckie. Praktycznie wszytko ma już kupione, ponieważ szyje od dawna i całe wyposażenie ma od firmy Łucznik, ponieważ mówi, że jest najlepsza. Ostatnio dokupowałem jej nowy owerlok też właśnie od tej firmy. Myślę, że przed zakładaniem biznesu ważne jest rozplanowanie wszystkiego w czasie. pozwala to uniknąć niechcianych niespodzianek.

Doradca reklama

Podpowiadam

Postprzez rachelka » Cz lut 16, 2017 5:30 pm

Tak jak pisałam stres był, ale warto. Teraz właśnie uaktualniam pieczątkę na http://www.stampler.pl/, ponieważ zmieniła się jedna rzecz, a potrzebuję ją już za dwa dni i wiadomo informacje muszą się zgadzać. Planuje nawet otworzyć nową filię także biznes się rozwija.

Postprzez T85 » Wt lut 21, 2017 3:37 pm

Problemem może być duża ilość papierkowej roboty, wyobrażenia, czy dam sobie radę, czy nigdzie się nie popełni błędu i nie będzie się potem latać po urzędach z wyjaśnieniami. To ostatnie akurat można łatwo pokonać, z pomocą doświadczonych księgowych, albo odpowiednich programów, ja osobiście postawiłem na RESET2 po poleceniach od znajomych.

Postprzez filantrop » Wt mar 07, 2017 12:03 pm

A co sądzicie o sprawdzeniu kontrahentów? Znalazłem biuro bia.com.pl zajmuje się właśnie czymś takim i szczerze zastanawiam się teraz nad tym dość poważnie. Korzystał ktoś z takiej pomocy?

Postprzez rachelka » Wt maja 23, 2017 9:56 am

aaaa no i nazwa dla firmy! to jest dopiero prawdziwe wyzwanie! za zwykła, za wymyślna, za długa, za krótka, myślałam, że szału dostanę, na szczęście gotową nazwę też można sensownie kupić https://rmarket.pl/pl/jak-wybrac-gotowa-nazwe-dla-firmy-lub-produktu/2,10,34 i to się okazało dla mnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem

Postprzez monika91 » Śr cze 14, 2017 8:04 am

Przy zakładaniu firmy jeżeli chodzi o problemy dla mnie wyzwaniem była też rekrutacja pracowników nie ukrywam, zupełnie nie wiedziała jak się za to zabrać, na jakie elementy stawiać, a zespół specjalistów w swoich dziedzinach trzeba było zbudować, zaczęłam szperać w sieci i tak trafiłam na https://www.people.com.pl/, rekrutacją zajęli się wzorcowo a ja miałam spokojną głowę i faktycznie na swoim zespole mogę polegać w 100%

Postprzez ezawada » Wt sty 16, 2018 1:48 pm

Dziś nowoczesny sprzęt komputerowy to podstawa. Bez tego nie ma jak normalnie pracować. Tak więc można spokojnie zwrócić uwagę na sklepy internetowe, które oferują używany sprzęt komputerowy, ale nie jakiś rozpadający się szajs, ale dobrej klasy, taki, który spokojnie posłuży jeszcze kilka lat. Tu mogę polecić http://www.shoplet.pl/

Postprzez klucznik » So maja 05, 2018 8:21 am

Dla mnie pewnego rodzaju problemem na początku było znalezienie odpowiednich inwestorów. Rozwiązało się tak, że sam sobie byłem inwestorem i korzystałem z pomocy pożyczki pod zastaw (Financial home udzieliło mi dobrego kredytu, w ogóle firma godna polecenia). Zawsze jeszcze można pokusić się o jakieś dotacje z UE czy administracji publicznej, ale to już wyższa szkoła jazdy.

Postprzez mateuszuu » Pt lip 06, 2018 2:21 pm

Właśnie bardzo dużo osób pyta o dobrej klasy samochody, ale używane. Według mnie na początek taki serwisowany samochód może być. Zainteresowanych odsyłam do salonu Carolina Toyota Włochy - salon sprzedaży w Warszawie. Mają fajną ofertę i rozsądne ceny

Postprzez adamos » Wt lip 10, 2018 7:35 am

mi przy zakładaniu firmy pomogło bardzo biuro rachunkowe GAMA Grabowskich

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum dla nowych firm