Zarejestruj

Zakładanie konta firmowego - wymagane dokumenty, formalności

Forum dla osób planujących założenie własnej firmy, dedykowane nowym firmom i osobom planującym rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Porady i wymiana opinii.
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): Pt lip 12, 2013 7:11 pm

Zakładanie konta firmowego - wymagane dokumenty, formalności

Postprzez doradca » Pt lip 12, 2013 10:27 pm

Zgłaszając się do banku jako przedsiębiorca chcący założyć firmowe konto bankowe, należy być naszykowanym na to, że bank zażąda od nas przedstawienia wpisu do ewidencji działalności gospodarczej, numeru NIP i REGON, choć w przepisach nie ma mowy o takich wymaganiach. Warunki zakładania kont firmowych zawarte w wewnętrznych regulaminach banków mogą jednak wymuszać przedstawianie określonych dokumentów przez klientów banku.

Przy zakładaniu konta firmowego dla przedsiębiorstwa najczęściej przedsiębiorca będzie musiał złożyć wniosek do wybranego banku, przedstawić następujące dokumenty: dowód osobisty, odpis zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, opis zaświadczenia o nadaniu numeru REGON i numeru NIP,

Przedsiębiorca przy wybieraniu banku, w którym zamierza założyć swoje firmowego konto bankowe, powinien kierować się nie tylko ceną za rachunek. Opłaty pobierane przez bank za otwarcie konta, za jego utrzymywanie, za wydanie i użytkowanie karty płatniczej, czy za przelewy bankowe są oczywiście istotne, ale nie najważniejsze. Klient powinien przeanalizować na przykład to, jakie dodatkowe profity wynikają z posiadanego przez niego konta. Czy umożliwia ono bezpłatne przelewy do ZUS i US, czy konto jest przepustką do udzielenia atrakcyjnego kredytu firmowego czy pozyskania karty kredytowej itd.

Doradca reklama
 
Posty: 344
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 9:29 am

Podpowiadam

Posty: 25
Dołączył(a): Śr lis 20, 2013 10:39 pm

Re: Zakładanie konta firmowego - wymagane dokumenty, formaln

Postprzez rosjanka » Śr lis 27, 2013 10:16 pm

dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedz:) wsZędzie szukałam czego mi własciwie potrzeba aby zarejestrować firmę:)

Powrót do Forum dla nowych firm 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość