Zarejestruj

nadwyżka - inwestować?

Ogólne forum firmowe o wszelkich sprawach związanych z prowadzeniem i funkcjonowaniem firmy. Miejsce wymiany opinii i doświadczeń o biznesie, gospodarce, finansach, polityce.

nadwyżka - inwestować?

Postprzez Tripador » Wt gru 30, 2014 11:01 am

Co zrobić z posiadaną nadwyżką środków? Niezbyt odpowiadają mi warunki lokat, a na inwestowaniu w fundusze się nie znam. Myślałem nad zwróceniem się do specjalisty - w sieci znalazłem Piotra Bralczyka, który się tym zajmuje. Plusem jest to, że nie pracuje na prowizje, jest niezależny od sieciówek, rozlicza się z TFI, a pieniądze nie przepływają przez jego ręce - więc dość klarownie to wygląda. Jakieś opinie lub porady?

Doradca reklama

Podpowiadam

Re: nadwyżka - inwestować?

Postprzez lewinski » So sty 10, 2015 10:47 am

Jeśli chodzi o inwestowanie to wydaje mi się, że podjąłeś dobrą decyzję. Inwestowanie w fundusze, czy w giełdę jest raczej nieopłacalne, jeśli się na tym nie zna. Można też inwestować w mieszkania albo innego typu nieruchomości, ale podobno ich ceny teraz też spadają. Najlepiej odezwij się do tego eksperta.

Postprzez Diana21 » Cz sty 22, 2015 11:44 am

Inwestycja to dobra sprawa, ale trzeba to dobrze przemyśleć, form na zainwestowanie pieniędzy jest wiele, więc trzeba by się zastanowić nad odpowiednią;) musisz sobie przemyśleć, jakiego efektu oczekujesz, czy ma to być inwestycja długo czy krótkoterminowa;)
Człowiek nigdzie naprawdę nie był, póki nie wróci do domu. - Pratchett

Postprzez anetka » Wt lut 10, 2015 1:16 pm

ale mowa o nadwyżce Twoich prywatnych środków czy firmowych? bo jeśli firmowych to koniecznie zainwestuj w rozwój firmy. prywatne też zresztą też zainwestuj w rozwój. to Ci się na pewno zwróci.

Postprzez poster » Śr gru 23, 2015 8:22 am

ja niedawno zdecydowalem sie na dolaczenie do klubu inwestorow https://klub-inwestorow.pl/
wolne srodki inwestuje w pozyczki pozabankowe, wydaje mi sie ze jest to bezpieczny sposob, a i zyski mozna naprawde fajne uzyskac

Postprzez klucznik » N lis 06, 2016 5:57 pm

a może kupno nieruchomosci pod wynajem? to jest też dobry biznes. najlepiej w dużym miescie albo kurorcie turystycznym. np tu jest ciekawa oferta http://www.apartamentyrowy.pl/ a jak się spłaci z wynajmu to sobie można na starość w takim mieszkanku zamieszkać samemu :D

Postprzez Rob » Śr gru 28, 2016 12:49 pm

Dobry pomysł.

Postprzez rachelka » Pn sty 02, 2017 10:43 am

Moja znajoma jest krawcową i bardzo dobrze jej to idzie Wiem, że zatrudniła nową krawcowa i dokupiła sprzęt na galerialucznik.pl. Musiała zainwestować w sprzęt i pracownika, ponieważ ma bardzo dużo klientów, sama już nie daje rady, a jest bardzo dobra w tym to robi. Myślę, że bardzo dobrze zrobiła.

Postprzez filantrop » Śr mar 29, 2017 8:23 am

Nadwyżkę zawsze możesz zainwestować na lokacie. Warto często spoglądać bo warunki się zmieniają. Zobacz sobie na stronę http://moneye.pl a znajdziesz tam między innymi ranking lokat bankowych. Trzeba byc z nim na bieżąco.

Postprzez T85 » Pn maja 22, 2017 1:24 pm

Jeśli masz wolne środki, to pewnie że inwestuj, pieniądz robi pieniądz. Być może zainteresuje Cię np nowe oprogramowanie do firmy jak RESET2. Płynniejsza praca może się przełożyć na bardziej efektywne i dochodowe działanie firmy.

Powrót do Ogólne forum firmowe