Zarejestruj

Prowadzenie firmy zagranicą a znajomość języka

Ogólne forum firmowe o wszelkich sprawach związanych z prowadzeniem i funkcjonowaniem firmy. Miejsce wymiany opinii i doświadczeń o biznesie, gospodarce, finansach, polityce.

Re: Prowadzenie firmy zagranicą a znajomość języka

Postprzez lupa20 » Pt wrz 26, 2014 8:05 am

a wyobrażasz sobie prowadzenie firmy w Polsce nie znając języka polskiego?

Doradca reklama

Podpowiadam

Postprzez rachelka » Cz lip 30, 2015 7:37 am

Serio? To ja nawet jak jechalam jako opiekunka do osob starszych do Niemiec to chodzilam do Akademii Jezykowej na specjalne kursy w tym zakresie. Bez przesady zeby jechac do pracy nie znajac jezyka. jeszcze bedac prezesem.

Postprzez kond90 » Cz lip 30, 2015 9:36 am

No moim zdaniem znajomość języka w takim przypadku to niemalże konieczność. Często trzeba załatwiać różne sprawy w urzędach i co wtedy?
Zapraszam na mojego bloga:
https://finansebiznes.wordpress.com/

Postprzez klucznik » Cz wrz 10, 2015 4:31 pm

rachelka też chodziłem do Akademii Językowej tylko ja na angielski. I zgadzam się, że jakieś minimum jest konieczne. Na migi się nie dogadasz. Poświęciłem czas i podszkoliłem się z języka dzięki czemu mogłem płynnie rozmawiać z klientami z UK.

Postprzez T85 » Śr maja 17, 2017 2:00 pm

Działając w obcym kraju jednak pasowałoby się komunikować w danym języku, z doświadczenia wiem że np Niemcy są średnio chętni do komunikacji po ang u siebie. Wiadomo, oprogramowanie możesz mieć jakie chcesz (np. RESET2), ale żeby wszystko działało jak należy, to pasowałoby, żebyś wiedział, co do Ciebie mówią ;)

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne forum firmowe