Zarejestruj

Rachunkowość w firmie - prowadzić samodzielnie czy zlecić?

Ogólne forum firmowe o wszelkich sprawach związanych z prowadzeniem i funkcjonowaniem firmy. Miejsce wymiany opinii i doświadczeń o biznesie, gospodarce, finansach, polityce.

Rachunkowość w firmie - prowadzić samodzielnie czy zlecić?

Postprzez panamczyk » Cz cze 05, 2014 10:05 am

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

Ciesze się, że znalazłem to miejsce, bo pewnie pomoże mi w niejednej kwestii. Jestem niewielkim przedsiębiorcą i działam na terenie powiatu Łódź, moja firma ma charakter usługowy.

Możecie mi doradzić, czy warto wynająć biuro rachunkowe? Dodam że nie znam się zupełnie na tych wszystkich regonach, nipach, vatach bo dopiero zaczynam swoją działalność. Możecie również przy okazji polecić jakieś biuro z Łodzi lub okolic?

Pozdrawiam :)

Doradca reklama

Podpowiadam

Re: Rachunkowość w firmie - prowadzić samodzielnie czy zleci

Postprzez broskev » Cz cze 12, 2014 7:21 am

jeżeli masz niewielka firmę to lepiej zainwestować w biuro rachunkowe. Koszt nie będzie wielki, a lepiej zaudytować to na kogoś kto się na tym zna.

Postprzez Jobs » Śr lip 16, 2014 7:51 am

jeżeli się człowiek na tym nie zna to zdecydowanie lepiej, albo zatrudnić do firmy księgową, albo w ogóle zlecić to firmie zewnętrznej.

Postprzez kleopatra » Wt lip 22, 2014 11:04 am

lepiej zlecić firmie zewnętrznej, ktora się na tym zna - zdecydowanie lepiej. samemu jak się nei ma odpowiedniego przygotowania to tylko męka jest :)

Postprzez nest1345 » Pn lip 28, 2014 6:13 am

zlecić kompleksowo firmie rachunkowej :) chyba, że masz jakieś dojście do doświadczonej księgowej, choć wydaje mi się., że lepiej jest zlecić to na zewnątrz

Postprzez piotr000 » Cz sie 14, 2014 1:04 pm

Ja korzystam z biura rachunkowego od początku działalności. Jest to o tyle dobre, że oprócz całej dokumentacji księgowej, którą nie muszę się przejmować, księgowy dodatkowo często odpowiada na moje pytania dotyczące działalności i optymalizacji podatków. Polecam przede wszystkim z biur, które mają indywidualne podejście do klienta i elastyczne terminy spotkań. Ja korzystam z Kancelarii Podatkowej Sterling w Rzeszowie

Postprzez Milena » Cz wrz 25, 2014 7:20 am

jak dla mnie ZLECIĆ - ktoś kto nie ma do tego głowy może narobić tylko więcej problemów i niepotrzebny bałagan w papierach. Dobrze jest mieć osobę, która zna się na tym dobrze.

Postprzez diana38 » Cz paź 09, 2014 10:15 am

moim zdaniem-zlecic. chyba, ze ktos ma do tego 'dryg', wtedy co innego. w moim przypadku 'swiat cyferek' to czarna magia ;) ale lepiej wybrac kogos z polecenia, bo firma firmie nierowna

Postprzez kaasiaa » Śr lis 12, 2014 9:24 am

Również uważam, że powinieneś skorzystać z usług firmy rachunkowej. Łatwo się pomylić, a to są przecież Twoje pieniądze. Będziesz mógł spać spokojnie i martwić się o skarbówkę.

Postprzez filantrop » Wt lut 17, 2015 10:32 am

ja zlecam na zewnątrz bo jednak jeżeli nie ma się obeznania w księgowości to lepiej się samemu nie zabierać :) obecnie księgowość prowadzi mi IzI - mają bardzo dobres stawki, robią to zdalnie ale jest z nimi bardzo dobry kontakt i o wszystko można dopytać :)

Następna strona

Powrót do Ogólne forum firmowe