Zarejestruj

Reklama i marketing w firmie

Ogólne forum firmowe o wszelkich sprawach związanych z prowadzeniem i funkcjonowaniem firmy. Miejsce wymiany opinii i doświadczeń o biznesie, gospodarce, finansach, polityce.

Reklama i marketing w firmie

Postprzez Mariola77 » Wt cze 17, 2014 1:27 pm

Witam
Jako, że nie znalazłam nigdzie wątku na ten temat - a temat wydaje mi się interesujący i jestem ciekawa, czy się nad tym zastanawialiście. Mianowicie, chodzi mi o zlecenie firmie zajmującej się marketingiem i reklamą stworzenia case study dla waszej firmy -chodzi mi o coś takiego jak miał

Doradca reklama

Podpowiadam

Re: Reklama i marketing w firmie

Postprzez nest1345 » Pn lip 28, 2014 6:17 am

jak to się mówi - reklama dźwignią handlu. Zależy od firmy, choć mysle, ze warto inwestować właśnie w reklamę i marketing w firmie

Postprzez werty12 » Śr lip 30, 2014 3:28 pm

Oczywiście, bez tego ani rusz na dzisiejszym rynku.
Folia bąbelkowa :)
Materiały eksploatacyjne i biurowe - www.kalena.pl

Postprzez Magdalena44 » Cz sie 07, 2014 7:37 am

Wygląda to ciekawie (swoją drogą, bardzo lubię tę kampanię) :) Nie wiem jednak czy sprawdziło by się w moim przypadku konkretnie, gdyż prowadzę malutki pensjonat na Mazurach. Wiadomo, że inwestuję w reklamę, ale są to głównie bilboardy, jakieś ogłoszenia internetowe... Ostatnio wpadłam też na fajny sposób utrzymania klientów, a nie tylko pozyskania nowych - chodzi o usługi sms. Na https://www.serwersms.pl/ znalazłam dobrą i przede wszystkim tanią ofertę, która umożliwia stworzenie kontaktów stałych klientów i wysyłanie wiadomości do wszystkich odbiorców. Ja zaczęłam pisać powiadomienia o promocjach itp. Obsługa całego systemu jest bardzo łatwa, dostaję też raporty o otrzymaniu smsa i już kilka głosów od gości miałam, że bardzo im się podobają takie spersonalizowane powiadomienia :) Także uważam, że reklama koniecznie, ale wszystko musi być dopasowane i do naszej branży, i możliwości.

Postprzez Monika86 » Wt sie 19, 2014 7:14 am

Jeżeli firma ma się utrzymać na rynku i mieć dobrą renomę, i być znana, no to marketing obowiązkowo. Jest taka konkurencja na rynku, że niestety nie da się bez tego. Przede wszystkim strona internetowa, Facebook i jeszcze jakaś reklama. Ja polecam Marketing Mobilny, ponieważ to bardzo tania usługa. Za jednego SMS-a 0,03 zł w firmie . Tanio i efektywnie. Do tego masz pełny dostęp do danych, wysyłki i raportów SMS.
ps mają darmowy nr ShortCode, który umożliwia odbieranie wiadomości SMS od klientów, zainteresowanych zapisaniem się do Twojej bazy kontaktów :D

Postprzez Milena » Cz wrz 25, 2014 7:19 am

jak najbardziej, reklama jest bardzo ważna. Podoba mi się ten system z powiadomieniami sms? Czy masz już jakieś raporty, które przedstawiają na ile to jest skuteczne? Myślę, że jeśli chodzi o pensjonat to dobrze jest zadbać przede wszystkim o dobrą reklamę internetową.

Postprzez Magdalena44 » Cz wrz 25, 2014 7:48 pm

Milena napisał(a):Podoba mi się ten system z powiadomieniami sms? Czy masz już jakieś raporty, które przedstawiają na ile to jest skuteczne?

@Milena, skuteczność sms marketingu (jak w sumie każdej formy reklamy) w dużym stopniu zależy od tego, czy umiejętnie go wykorzystamy ;)
Jeśli jednak interesują Cie konkretne statystyki, to polecam zajrzeć np. tutaj: https://www.serwersms.pl/media/informacje-prasowe/artykul/560-marketing-mobilny-stoi-sms-ami - znajdziesz tu wyniki badania „Komunikacja SMS w Polsce 2013 – Suplement dla biznesu". Jak poszperasz trochę po stronie, znajdziesz też inne raporty dotyczące np. popularności smsów w poszczególnych województwach. Warto zagłębić się w lekturę, można dowiedzieć się ciekawych rzeczy :)

Postprzez lupa20 » Pt wrz 26, 2014 8:03 am

dla mnie reklama i marketing w firmie to jeden z kluczowych elementów działalności. Ludzie musza się dowiedzieć o istnieniu firmy, aby zaczęli korzystać z naszych usług.

Postprzez DonnaNoble » Wt wrz 30, 2014 9:19 pm

Przyłączam się do osób zadowolonych z sms marketingu :) Ja akurat prowadzę salon kosmetyczny i najbardziej chyba podoba mi się możliwość zapisania na wizytę poprzez sms - wygodne i dla mnie, i dla klientek :) A jak odbiorcom jakieś rozwiązanie się spodoba, to chętnie poinformują o tym znajomych i marketing szeptany sam nam się nakręca :) W mojej branży akurat wydaje mi się to być bardzo istotne.

@Milena, jeśli interesuje Cię sms marketing, to polecam krótki filmik wypuszczony przez SerwerSMS.pl - w przyjemny sposób przybliża całą ideę :)

https://www.youtube.com/watch?v=UuVeuVfA0wk#t=10

Postprzez diana38 » Cz paź 09, 2014 10:13 am

dokładnie, popieram również, i tez serwersms.pl. nawet nie wiedziałam, że to taki tani sposób, w dodatku wszystko robią za ciebie, a Ty możesz się skupić na pracy. wysyłanie maili jest bardziej czasochlonne... a żeby mialy atrakcyjna forme to i tak trzeba bylo komus to zlecic (grafikowi), chyba, ze ktos ma do tego dryg, ja nie za bardzo ;)

Następna strona

Powrót do Ogólne forum firmowe