Zarejestruj

Samochody firmowe

Ogólne forum firmowe o wszelkich sprawach związanych z prowadzeniem i funkcjonowaniem firmy. Miejsce wymiany opinii i doświadczeń o biznesie, gospodarce, finansach, polityce.

Samochody firmowe

Postprzez Watka » Śr gru 09, 2015 6:01 pm

Zastanawiam się nad kupnem samochodu firmowego. Jaki sposób jest waszym zdaniem najkorzystniejszy? Niestety gotówką tego nie sfinansuje. Pozostaje kredyt albo leasing. Obawiam się, że mogę nie spełnić kryteriów kredytowych ponieważ firma jest nowa. Czy przed leasingiem stawiane są takie same wymogi jak przed kredytem? Ktoś się orientuje jakie warunki trzeba spełniać?

Doradca reklama

Podpowiadam

Re: Samochody firmowe

Postprzez garbus » Pt sty 22, 2016 10:07 am

Myślę, że dla firm leasing to jednak najkorzystniejsza opcja.Wiem, że niektóre firmy oferują takie elastyczne rozwiązania, jeśli np potrzebujesz samochodu na jakiś czas, potem nie i potem znów potrzebujesz, albo na przykład kiedy chcesz mieć możliwość zwrotu samochodu w dowolnym momencie. Może coś takiego byłoby dobrym rozwiązaniem? I wtedy bez kredytu.

Postprzez poster » So lut 06, 2016 7:04 pm

Faktycznie leasing to bardzo korzystne rozwiązanie tym bardziej że te firmy się teraz prześcigają atrakcyjnością ofert ja mam w leasing wzięty sprzęt komputerowy z kolei z go leasing 24 i dobrze na tym wychodze

Postprzez Biznesforumde » Pn lut 08, 2016 11:54 pm

Najlepszy jest leasing, bo odliczysz z niego 1/2 vat (jeśli korzystasz również do celów prywatnych) - taniej niż kredyt, lepiej (bo masz więcej ubezpieczeń) i banki chętniej dają leasingi niż kredyty psiedsiębiorcom :)

Postprzez rafek34 » N kwi 24, 2016 1:31 pm

W przypadku firmy najlepiej wziąć samochód w leasing - wychodzi taniej, niż kredyt i daje większe korzyści podatkowe. Co do konkretnych modeli, to z wyższej półki polecam Audi Q5, a z niższej Opla Astra Sedan - w Warszawie, w salonie Opla http://www.autozoliborz.pl często widuje go w promocji, w tym takich dla firm (jak leasing na 0%).

Postprzez adamoss » N maja 01, 2016 3:41 pm

Rzeczywiście załatwienie sobie odpowiedniego finansowania to podstawowa sprawa jest. My sobie na firmę kupuliśy toyote rav4 w toyota konsek sosnowiec to właśnie zyskaliśmy fajne rabaty. Same auto nowoczesne, kompletny odjazd jak się prowadzi, zwłaszcza w dłuższej trasie.

Postprzez mirekk » Śr cze 08, 2016 12:39 pm

Warto przed podjęciem decyzji skonsultować temat z doradcą finansowym, często gęsto tacy doradcy mogą zorganizować leasing czy kredyt na lepszych warunkach. Ja w sprawach leasingowych korzystałem z pomocy tego Pana http://1doradca.pl polecam.

Postprzez Diana21 » Wt lip 05, 2016 7:44 am

A powiedzcie mi gdzie serwisujecie swoje auta firmowe. Bo mamy kilka w firmie, no i chodzi o redukcję kosztów, czyli żeby serwis nie nadszarpnął naszego budżetu. Znalazłem taką stonkę http://darmowyprzeglad.pl/, jest to oferta Euromastera. Wydaje się być fajną opcją, ale chciałem się upewnić czy ktoś może korzystał...
Człowiek nigdzie naprawdę nie był, póki nie wróci do domu. - Pratchett

Postprzez mkotek » Cz wrz 01, 2016 7:58 pm

Właśnie wiele zależy tak w sumie od dealera. Ktoś wcześniej wspomniał o Toyota Konsek Sosnowiec, uważam, że oni mają bardzo dobre warunki finansowe, poczytaj sobie: http://www.toyota.sosnowiec.pl/finance-insurance/index.json moim zdaniem warto popytać o leasing, bo za gotówkę to mąło kto kupuje, zwłaszcza jak firma jest mniejsza.

Postprzez Dorota » Pt paź 28, 2016 6:14 pm

Autka niezłe:)

Następna strona

Powrót do Ogólne forum firmowe