Zarejestruj

Wynajem samolotu na podróż służbową

Ogólne forum firmowe o wszelkich sprawach związanych z prowadzeniem i funkcjonowaniem firmy. Miejsce wymiany opinii i doświadczeń o biznesie, gospodarce, finansach, polityce.

Wynajem samolotu na podróż służbową

Postprzez mateuszuu » Pn paź 24, 2016 12:48 pm

Czy ktoś z takiej usługi korzystał? W sumie licząc czas podróży, koszty zakupu biletów/paliwa, czasu przejazdu np. samochodem i zakwaterowania na noc - pomysł robi się rozsądny. Ktoś może właśnie taką podróż odbył? I czy lepiej latać małym samolotem czy korzystać z usług np. LOT?

Doradca reklama

Podpowiadam

kredyt dla firmy

Re: Wynajem samolotu na podróż służbową

Postprzez adamoss » Cz lis 24, 2016 10:43 pm

mateuszuu napisał(a):Czy ktoś z takiej usługi korzystał? W sumie licząc czas podróży, koszty zakupu biletów/paliwa, czasu przejazdu np. samochodem i zakwaterowania na noc - pomysł robi się rozsądny. Ktoś może właśnie taką podróż odbył? I czy lepiej latać małym samolotem czy korzystać z usług np. LOT?

W niektórych przypadkach powietrzna taksówka jest wbrew pozorom tańsza. Raz miałem lot właśnie z Call&Fly do Suwałk na lotnisko trawiaste. Musiałem załatwić sprawę z własnym klientem (podpisanie umowy). Wylot był w 2h po zgłoszeniu chęci. Lot szybki, komfortowe warunki. Popołudniem wróciłem do domu. Tak więc w takich przypadkach na pewno dobre rozwiązania jest.

Postprzez griegoryi » Cz gru 29, 2016 10:11 pm

adamoss napisał(a):
mateuszuu napisał(a):Czy ktoś z takiej usługi korzystał? W sumie licząc czas podróży, koszty zakupu biletów/paliwa, czasu przejazdu np. samochodem i zakwaterowania na noc - pomysł robi się rozsądny. Ktoś może właśnie taką podróż odbył? I czy lepiej latać małym samolotem czy korzystać z usług np. LOT?

W niektórych przypadkach powietrzna taksówka jest wbrew pozorom tańsza. Raz miałem lot właśnie z Call&Fly do Suwałk na lotnisko trawiaste. Musiałem załatwić sprawę z własnym klientem (podpisanie umowy). Wylot był w 2h po zgłoszeniu chęci. Lot szybki, komfortowe warunki. Popołudniem wróciłem do domu. Tak więc w takich przypadkach na pewno dobre rozwiązania jest.

Leciałem tydzień temu z Bemowa do Szczecina, tam też jest pas trawiasty. Cóż mogę powiedzieć, jest szybko faktycznie. Podoba mi się indywidualny charakter lotu, jest spokojnie, nikt się nie pcha jak w samolocie rejsowym, można delektować się lotem.

Postprzez mateuszuu » Wt sty 03, 2017 2:42 pm

Powiem wam szczerze, że mieliśmy taką małą podróż służbową przed świętami do gdańska. Co się działo na dworcach to masakra jakaś. Po prostu tłoczno wszędzie. Przy kasie - tłoczno, przy wyjściach tłoczno. Przy taxi - tłoczno. Stąd zrozumiałem czemu ludzie samoloty wynajmują :)

Postprzez mkotek » Wt sty 03, 2017 8:36 pm

griegoryi napisał(a):
adamoss napisał(a):

Leciałem tydzień temu z Bemowa do Szczecina, tam też jest pas trawiasty. Cóż mogę powiedzieć, jest szybko faktycznie. Podoba mi się indywidualny charakter lotu, jest spokojnie, nikt się nie pcha jak w samolocie rejsowym, można delektować się lotem.

Dokładnie. Też mi się podoba, że wszystko jest w Call&Fly załatwiane indywidualnie. Nie dziwi mnie to, w końcu firmy inwestują w takie rozwiązanie. Największy plus z punktu widzenia np. asystentki zarządu jest taki, że formalności są załatwiane szybko i nie trzeba kupować biletów (co też długo trwa). Wszystko jest załatwiane np. na telefon.

Postprzez mkotek » Wt sty 03, 2017 8:37 pm

mateuszuu napisał(a):Powiem wam szczerze, że mieliśmy taką małą podróż służbową przed świętami do gdańska. Co się działo na dworcach to masakra jakaś. Po prostu tłoczno wszędzie. Przy kasie - tłoczno, przy wyjściach tłoczno. Przy taxi - tłoczno. Stąd zrozumiałem czemu ludzie samoloty wynajmują :)

Grudzień to w ogóle fatalny miesiąc do podróżowania komunikacją, nie ważne w jakiej formie :)

Postprzez ezawada » So maja 06, 2017 1:34 pm

Ja mam pytanie do osób, które z takiej usługi skorzystały. Czy faktycznie wylot może się odbyć następnego dnia na przykład, w ciągu 2 godzin? Trochę mi się to niemożliwe wydaje …

Postprzez adamoss » N maja 07, 2017 11:52 am

Korzystamy z Call&Fly i nigdy nie było problemów, aby zorganizować wylot w terminie, na którym nam zależało. Nie znam się na procedurach, ale 2h to realny czas.

Postprzez ezawada » Pn maja 08, 2017 12:58 pm

Co ma na to wpływ?

Postprzez adamoss » Pn maja 08, 2017 6:35 pm

Nie jestem pilotem, ani mechanikiem, nie odpowiem konkretami. To raczej pytania do firmy, która taką usługę oferuje. Jestem natomiast osobą, która organizuje w firmie (branża budowlana) podróże służbowe. Jak mam pytanie, wyciągam telefon, dzwonię, ustalam wszystkie szczegóły i wtedy mogę poinformować kierownictwo, co ustaliłem.

Następna strona

Powrót do Ogólne forum firmowe