Zarejestruj

(za) duże koszty wydruku w firmie

Ogólne forum firmowe o wszelkich sprawach związanych z prowadzeniem i funkcjonowaniem firmy. Miejsce wymiany opinii i doświadczeń o biznesie, gospodarce, finansach, polityce.

(za) duże koszty wydruku w firmie

Postprzez waldex » Pt kwi 24, 2015 1:12 pm

Witam
od pewnego czasu zauważam, że coraz więcej płacę za drukowanie, kserowanie itd. Papier kupuje ciągle ten sam, maszyny też te same od kilku lat (a chyba nie zużyły się aż tak szybko…) więc niby nic się nie zmieniło “technicznie” a jednak jest zmiana w kosztach. Macie jakąs sugestię o co może w takim razie chodzić?
Pozdrawiam

Doradca reklama

Podpowiadam

Re: (za) duże koszty wydruku w firmie

Postprzez romualdo » Pn kwi 27, 2015 7:43 am

zakładam, że sprawdziłeś czy jakiś życzliwy pracownik nie wynosi ci regularnie ryz papieru..;) nie wiem w sumie o co może chodzić, a masz 100% pewności że ten koszt rzeczywiście wzrósł? może po prosu papier i tonery podrożały, a ty nie zwróciłeś na to szczególnej uwagi przy pojedynczych fakturach i dopiero zbiorczo rzuciło się to w oczy

Postprzez CopyOffice » Pn kwi 27, 2015 11:58 am

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, do zdiagnozowania problemu przydatne byłoby dokładne przyporządkowanie kosztów wydruku do konkretnych pracowników bądź działów.

Postprzez waldex » Wt kwi 28, 2015 11:50 am

Witam,
dziękuję za wypowiedzi. Jeśli chodzi o wynoszenie papieru to mam pewność, że to nie to - w ubiegłym roku przybyło mi kilku pracowników, ale do nich zaufanie i wiem że takich numerów nie robią. Papier i tonery - hmm, może masz trochę racji..? Sam już nie wiem. Jeśli chodzi o to przyporządkowanie kosztów to na czym to dokładniej polega..?

Postprzez CopyOffice » Śr kwi 29, 2015 9:11 am

Określenie kosztów wydruku ułatwiają specjalne, przeznaczone do tego celu systemy. Pomagają przypasować koszty produkcji dokumentów do danego użytkownika, z uwzględnieniem różnego rodzaju parametrów (druk dwustronny/jednostronny, czarno-biały/kolorowy etc.), zidentyfikować najbardziej eksploatowane urządzenie lub zauważyć różnego rodzaju błędy w całym procesie. Zachęcam do lektury artykułu, znajdziesz w nim bardziej szczegółowe informacje - http://copyoffice.pl/pl/blog/32.html

Postprzez waldex » Cz kwi 30, 2015 6:37 am

Witam,
bardzo dziękuję za wyjaśnienia, brzmi to dosyć sensownie więc chyba zgłębię temat. Może uda mi się dzięki temu określić czy - i jak coś to jaki - jest mój główny problem.

Postprzez CopyOffice » Cz kwi 30, 2015 11:41 am

W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą, czy to tutaj na forum, czy w wiadomości prywatnej.

Powrót do Ogólne forum firmowe