Zarejestruj

Zakładanie firmy

Ogólne forum firmowe o wszelkich sprawach związanych z prowadzeniem i funkcjonowaniem firmy. Miejsce wymiany opinii i doświadczeń o biznesie, gospodarce, finansach, polityce.

Re: Zakładanie firmy

Postprzez monika91 » Pn lip 09, 2018 10:18 am

Teraz przy zakładaniu firmy trzeba też pamiętać o nowych przepisach, które weszły od maja, czyli o rodo. Ja niedawno otworzyłam swoją firmę i przy kwestii związanej z ochroną danych osobowych pomogli mi specjaliści z https://przepisy-rodo.pl/

Doradca reklama

Podpowiadam

Postprzez mateuszuu » Wt sie 21, 2018 1:32 pm

Ale nie tylko o przepisach, każda firma potrzebuje wyposażenia w sprzęt komputerowy, tu też można oszczędzać. To znaczy kupić dobrej klasy sprzęt, ale np. do drukarki zamienniki. Jest taniej, działanie dobre, nie łamiemy gwarancji. Przykładem są zamienniki Asarto. Można bez problemu kupić do różnych modeli drukarek

Postprzez ezawada » Śr wrz 26, 2018 9:58 am

A księgowość? W dzisiejszych czasach to podstawa, warto o to zadbać. Jak ktoś jest z Warszawy, rekomenduję kontakt z Biuro Rachunkowe Jadwiga Adamus. Kompleksowo działające biuro rachunkowe, przyjemna współpraca, rozliczenia w terminie.

Postprzez Palaryna » Cz paź 04, 2018 7:45 am

Czym się różni zakładanie sklepu internetowego od zwykłego?? i czy jeśli ma się stacjonarny to trzeba jakieś formalności dopełnić żeby mieć internetowy czy to już się samemu po prostu robi i nie trzeba niggdzie zgłaszać? sklep stacjonarny to duże koszty jeśli chodzi o utworzenie i utrzymanie. a jak jest z internetowym?

Postprzez MarcinProchowski » Cz paź 04, 2018 9:54 pm

Z internetowym jest tak, że jest taniej :D a tak na poważnie odpada Ci mnóstwo kosztów typu lokal, ale jest więcej drobnicy typu oprogramowanie. Jednak moim zdaniem są to o wiele niższe koszty nawet po zsumowaniu aniżeli ładować w stacjonarny, zwłaszcza, że ten ma bardzo ograniczony zasięg odbiorców przecież. Ja zaczynałem od stacjonarnego, później miały być oba kanały a pozostałem wyłącznie przy internetowym i nie żałuję. Byłem laikiem jeśli chodzi o obsługę pc pod tym względem a okazało się, że taką wiedzę bardzo łatwo jest przyswoić. Pewnie też zależy od oprogramowania ale naprawdę u mnie nie było problemu.

Postprzez Palaryna » So paź 06, 2018 8:56 pm

A kto Ci pomagał?? Bo ja nie mam nikogo kto by to zrobił z uprzejmości, więc z całą pewnością dochodziłyby mi koszty szkolenia.

Postprzez MarcinProchowski » N paź 07, 2018 7:50 pm

Żadnego szkolenia... mam https://sellingo.pl i jeśli czegokolwiek nie wiedziałem najpierw patrzyłem po pomocy czy jest coś na ten temat, było i tak że kontaktowałem się z twórcami oprogramowania, poradzono mi zapiisać się na webinar - to takie szkolenie od nich bezpośrednio, odbywa się przez internet i jest całkowicie darmowe, więc nawet można się podszkolić zanim się zacznie na dobre korzystać z oprogramowania, mieć już pojęcie jak się zaczyna biznes. Ale taką najważniejszą informacją chyba jest to, że to naprawdę intuicyjne oprogramowanie, nie jest tak, że się ślęczy nad zapamiętaniem, wkuciem na pamięć jakichś czynności do wykonania.

Postprzez liam » Wt paź 09, 2018 6:08 pm

Brzmi to bardzo rozsądnie, wchodząc na stronkę i funkcje to robi wrażenie. Chciałbym jednak jeszcze wiedzieć czy w realu rzeczywiście tak to się odbywa. Czy są jakieś koszty ukryte - bo widzę, że i za darmo mozna z tego korzystać. I jak z awaryjnością i ewentualną pomocą techniczną.

Postprzez MarcinProchowski » Śr paź 10, 2018 4:07 pm

Nie ma żadnych ukrytych kosztów, tak jak masz na www w cenniku, tak to wszystko kosztuje i ani grosza więcej. Darmowa wersja jest po prostu do pewnego czasu aż Ci będzie wystarczała na ogarnięcie sklepu, dopiero jak będziesz miał wymagania większego transferu to sam decydujesz, że chcesz przejść na abonament. Jeśli chodzi o awaryjność to nie większa niż w poprzednich oprogramowaniach z których korzystałem, czyli od wielkiego dzwonu ;) jednak różni ich właśnie pomoc, bo tu bardzo szybko reagują na awarie i jeśli mamy jakiś problem to jak najbardziej możemy liczyć na pomoc.

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne forum firmowe