Zarejestruj

czym jest fundusz poręczeniowy??

Forum na temat funduszy poręczeń kredytowych. Jakie warunki trzeba spełniać? Jak otrzymać poręczenie kredytu z takiego funduszu? fundusze poręczeniowe poręczają kredyty firmom, które mają zdolność kredytową, nie posiadają wymaganych przez bank zabezpieczeń.
Posty: 39
Dołączył(a): So wrz 07, 2013 11:45 am

czym jest fundusz poręczeniowy??

Postprzez bogini » So wrz 07, 2013 11:51 am

witam

proszę o wyjaśnienie terminu czym jest fundusz poręczeniowy?

Doradca reklama
 
Posty: 344
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 9:29 am

Podpowiadam

Posty: 21
Dołączył(a): Śr lut 05, 2014 12:17 pm

Re: czym jest fundusz poręczeniowy??

Postprzez ultra » Śr lut 05, 2014 1:19 pm

Znalazłam bardzo fajną stronę dotyczącą funduszy poręczeniowych. Może najlepiej będzie jeśli zacytuję co tam o nich napisali:

" Fundusze poręczeniowe to ośrodki działające we współpracy z Krajowym Systemem Usług (KSU), które oferują poręczenia kredytowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Usługa funduszu poręczeniowego skierowana jest do przedsiębiorców chcących pozyskać zewnętrzne środki na założenie bądź rozwój działalności, od których instytucja finansująca wymaga wiarygodnego poręczenia kredytowego. W ofercie funduszy poręczeniowych współpracujących z KSU znajdują się poręczenia kredytów, pożyczek i wadiów przetargowych (te ostatnie dostępne tylko w wybranych funduszach). W całym kraju funkcjonuje 45 funduszy poręczeniowych we współpracy z KSU na podstawie zawartego porozumienia. Każdy z tych funduszy poręczeń kredytowych działa w oparciu o Standard Usług, który jest wspólny dla wszystkich współpracujących z KSU funduszy poręczeniowych i gwarantuje najwyższą jakość usługi. KSU udziela funduszom poręczeniowym wsparcia w zakresie wprowadzania i utrzymywania odpowiednich standardów usług, m.in. bierze udział w procesie nadania ratingu kredytowego. Wszyscy konsultanci KSU pracujący w funduszach poręczeniowych uczestniczą w szkoleniach organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz w spotkaniach z ekspertami z dziedziny poręczeń kredytowych, a także systematycznie otrzymują pakiety aktualnych informacji na temat rynku poręczeń kredytowych i zmian w przepisach związanych z poręczeniami. Działalność funduszy poręczeniowych współpracujących z KSU jest stale monitorowana przez PARP. Dodatkowo, by zwiększyć świadomość przedsiębiorców na temat funduszy poręczeń kredytowych, PARP prowadzi na ich rzecz cykliczne akcje reklamowe i promocyjne. "

Może brzmi trochę sztywnie, ale uważam że to najlepsza definicja jaką znalazłam w sieci:0)

Posty: 35
Dołączył(a): Pn lis 24, 2014 7:24 am

Re: czym jest fundusz poręczeniowy??

Postprzez oliwkaa » Pn lis 24, 2014 9:00 am

@ultra dzięki za wyjaśnienie. Bardzo pomocne.

Powrót do Fundusze poręczeniowe 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość