Zarejestruj

czy opłaca się wziać samochód w leasingu?

Gdzie brać leasing? Forum poświęcone leasingowi dla firm. Leasing samochodów, maszyn, nieruchomości. Opinie klientów, wymiana doświadczeń przez leasingobiorców.

Re: czy opłaca się wziać samochód w leasingu?

Postprzez andykorol » Śr sty 27, 2016 2:14 pm

myślę ze jednak lepiej jest wziąć kredyt na samochód. teraz kredyty są i tak dosyć tanie. niby przez podatek bankowy banki maja podwyzszyc marze kredytow ale to jest wbrew ustawie wiec mysle ze mozna zaryzykowac. nawet jezeli prowizja zostanie podwyzszona to nie beda to bajońskie sumy.

Doradca reklama

Podpowiadam

Postprzez Kuba27 » Śr lut 24, 2016 10:13 am

Leasing na samochód jest korzystniejszy niż kredyt, teraz szybciej jest wziąć samochód w leasingu przez internet, poprzez tzw. i-leasing na platformie finansowej niż tracić masę czasu w banku. Osobiście korzystałem z i-leasingu na samochód prywatny i wszystko było znakomicie przeprowadzone.

Postprzez TomoFM » Cz lut 25, 2016 8:50 am

Kuba27 napisał(a):Leasing na samochód jest korzystniejszy niż kredyt, teraz szybciej jest wziąć samochód w leasingu przez internet, poprzez tzw. i-leasing na platformie finansowej niż tracić masę czasu w banku. Osobiście korzystałem z i-leasingu na samochód prywatny i wszystko było znakomicie przeprowadzone.

Nie bardzo rozumiem jak można stwierdzić, że leasing jest korzystniejszy niż kredyt. :roll:
Owszem, często jest, ale nie w każdym przypadku.

Przy starszych samochodach zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie kredyt. Podobnie przy niskiej cenie samochodu, albo przy aucie kupowanym na fakturę vat-marża lub umowę kupna sprzedaży.

Jeżeli kogoś interesuje w jakich przypadkach kredyt jest lepszy od leasingu to polecam:
https://www.fmleasing.pl/porady/kiedy-kredyt-samochodowy-jest-lepszy-od-leasingu

Warto spojrzeć na pewne sprawy obiektywnie, a nie tylko się bezmyślnie reklamować. :?

Postprzez Kuba27 » Cz lut 25, 2016 10:27 am

TomoFM napisał(a):Warto spojrzeć na pewne sprawy obiektywnie, a nie tylko się bezmyślnie reklamować. :?

Napisał gość który wstawia link reklamowy do firmy leasingowej i w dodatku to jego pierwszy post na forum... :lol: :lol:

Po pierwsze: Żadnej reklamy nie stosuję, napisałem tylko z jakiej formy leasingu korzystałem i jaka jest korzystna.

Po drugie: Owszem, kredyt jest w niektórych przypadkach bardziej korzystny. Miałem na myśli, że leasing jest korzystniejszy z takich powodów jak np, mniejsza ilość formalności, szczególnie przy i-leasingu.

Po trzecie: Aby otrzymać kredyt trzeba mieć zdolność kredytową, a wielu ludzi ma z tym problem, także w takim przypadku leasing jest dużo bardziej rozsądniejszym rozwiązaniem.

Postprzez TomoFM » Wt mar 01, 2016 6:06 am

Kuba27 napisał(a):Napisał gość który wstawia link reklamowy do firmy leasingowej i w dodatku to jego pierwszy post na forum... :lol: :lol:

Jak na kogoś kto napisał dwa posty reklamujące jakąś platformę, to jesteś dość bezczelny oceniając mnie. Poza tym ja nie reklamuję żadnej firmy leasingowej. Link nie prowadzi do firmy leasingowej, tylko do artykułu na portalu leasingowym, omawiającym w jakich przypadkach kredyt jest lepszy od leasingu - więc chyba obiektywność tym większa.

Kuba27 napisał(a):Po pierwsze: Żadnej reklamy nie stosuję, napisałem tylko z jakiej formy leasingu korzystałem i jaka jest korzystna.

Jasne.

Kuba27 napisał(a):Po drugie: Owszem, kredyt jest w niektórych przypadkach bardziej korzystny. Miałem na myśli, że leasing jest korzystniejszy z takich powodów jak np, mniejsza ilość formalności, szczególnie przy i-leasingu.

Możesz wytłumaczyć na czym polega ta szczególnie mniejsza ilość formalności przy i-leasingu? :roll: :lol:

Kuba27 napisał(a):Po trzecie: Aby otrzymać kredyt trzeba mieć zdolność kredytową, a wielu ludzi ma z tym problem, także w takim przypadku leasing jest dużo bardziej rozsądniejszym rozwiązaniem.

A ja napiszę jeszcze raz - są sytuacje, że leasing jest korzystniejszy, a są takie, że kredyt jest korzystniejszy.
Tego nie da się jednoznacznie przesądzić, a Ty właśnie coś takiego napisałeś w swoim wcześniejszym poście, dlatego się do tego odniosłem. Nie odwracaj teraz kota ogonem.

Poprzednia strona

Powrót do Leasing