Zarejestruj

Bar czy restauracja?

Ciekawe pomysły na własny biznes, nisze rynkowe o których warto pomyśleć. Opinie, porady, wymiana doświadczeń. Jaki biznes otworzyć na wsi, w małym mieście czy też w domu?

Re: Bar czy restauracja?

Postprzez pica » Wt wrz 23, 2014 7:56 am

jak dla mnie bar i restauracja to są dwa zupełnie inne biznesy i ciężko tu porównywać. zastanów się tez nad tym, w czym Ty czujesz się lepiej? Bo prowadzenie baru lub restauracji w takim miejscu będzie wymagało od Ciebie sporej pracy.

Doradca reklama

Podpowiadam

Postprzez poster » Pt sie 21, 2015 1:46 pm

jak dla mnie z cala pewnoscia i bez wahania restauracja. bar nie da Ci takiej satysfakcji. oczywiscie musisz mierzyc sily na zamiary. pomysl o tym,ze mozesz zostawic tak cudowna inwestycje dzieciom. poza tym bar a restauracja to zupelnie inny klimat. mam propozycje, ktora pozwoli podjac Ci sluszna decyzje. odwiedz 3 bary - pierwsze lepsze, zapamietaj swoje odczucia, a potem pojdz do Centrum Techniki Kulinarnej Doram, to gdzies na Mokotowie. bedziesz mial porownanie i prawdziwe zderzenie bar vs powazna gastronomia. zobacz gdzie lepiej sie czujesz, w razie watpliwosci mozesz podpytac kucharzy z Doram o zdanie. pamietaj,kto pyta nie bladzi

Postprzez Diana21 » Cz wrz 24, 2015 1:40 pm

Bar i restauracja to dwie całkiem różne inwestycje. Przede wszystkim pod względem finansowym, wystarczy porównać ceny i ilość sprzętu, sprawdzić to można tutaj: http://www.hybryda-gastro.pl/ prowadzenie też wygląda inaczej. Ogólnie jeśli nie ma się doświadczenia w temacie, to zaczęłabym od baru, restauracja to już poważniejszy biznes.

Postprzez podajnig » Pt wrz 25, 2015 6:14 pm

Zdecydowanie lepiej restauracja.

Postprzez zarzadzaj1gip » Śr paź 14, 2015 11:29 pm

Witam, rynek to miejsce bardziej reprezentacyjne, więc lepiej postawić na restaurację. Warto również pomyśleć o odpowiednim oprogramowaniu, które pozwoli na sprawne zarządzanie całym biznesem, a więc rezerwacjami, rozliczeniem kas, rozliczeniem czasu pracy pracowników czy stanem magazynu. Producentem takiego oprogramowania jest firma GiP, posiadająca ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży HoReCa. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej: http://gip.com.pl Zapraszamy!

Postprzez MEDUZ » Pt paź 16, 2015 7:43 am

Wydaje mi się, że restauracja jest bezpieczniejszym wyborem ;)

Postprzez casdso » Śr lis 11, 2015 1:06 pm

A mnie wręcz odwrotnie. Restauracja na rynku dużego miasta musi być ekskluzywna. Żeby restauracja była ekskluzywna, musi mieć dobrego właściciela. Przede wszystkim dobry restaurator musi mieć pojęcie o jedzeniu. Bez tego nie ma sensu się tam pchać. Druga rzecz to zorientowanie na klienta i baczenie na konkurencję. Oryginalność, kreatywność, wprowadzanie czegoś nowego, ustalanie kanałów handlowych, ogarnięcie dostaw. Bar to bar, te dwa lokale mają zupełnie inny target. W mojej opinii łatwiej jest prowadzić bar.
[url=http://www.butyrobocze.com.pl]buty urgent[/url]

Postprzez tomwiel » Pt gru 18, 2015 2:02 pm

Zależy to też trochę od lokalizacji. Jak np. masz w pobliżu jakiś uniwerek to bar otworzysz i powinien śmigać. A restaurację to np. obok jakichś nowopowstałych bloków

Postprzez Rob » Pt sty 29, 2016 2:25 pm

Ważne żeby lokal miał jakiś konkretny profil, w czymś się specjalizował czym przyciągnie klientów, jakiś rodzaj kuchni np.Teraz są modne takie miejsca.

Postprzez JarekWRC » Cz lut 18, 2016 9:41 pm

lubia napisał(a):Witam

Jak myślicie co lepiej założyć na rynku w Warszawie. Czy lepiej będzie założyć restaurację czy też bar? Do czego chętniej przychodzą ludzie?

To zależy w jakim stylu ile masz $$. I najepiej przeprowadzić ankiety zamiast wyrzucac $$ w błoto.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomysł na biznes