Zarejestruj

kobiecy pomysł na biznes

Ciekawe pomysły na własny biznes, nisze rynkowe o których warto pomyśleć. Opinie, porady, wymiana doświadczeń. Jaki biznes otworzyć na wsi, w małym mieście czy też w domu?

Re: kobiecy pomysł na biznes

Postprzez mkotek » N gru 06, 2015 9:01 pm

mateuszuu napisał(a):
mkotek napisał(a):Ja właśnie chciałam coś otworzyć, jak franczyzobiorca, mieć jakiś sprawdzony system, szkolenia itp. W dzisiejszych czasach to ważne jest bardzo takie wsparcie. Zdecydowałam się na punkt MBE, to jest coś takiego: mbe.com.pl/pomysl-na-firme,d100.html. Prowadzę od dłuższego czasu i jestem zadowolona z tej decyzji.

Ciekawe. W sumie taki punkt jest fajny, bo można wszystko załatwić w jednym miejscu. Tak to przeważnie trzeba chodzić po jakiś punktach ksero czy punktach poligraficznych. A powiedz mi: jak to realnie z takim wsparcie logistycznym jest na początku – bo mnie to interesuje najbardziej.

Pomoc jest faktycznie spora moim zdaniem ze strony Mail Boxes. Dostajesz cały know-how, obrandowanie, szkolenie biznesowe. Ale wiesz co, to zdecydowanie najlepiej moim zdaniem umówić się po prostu na spotkanie. To nic nie kosztuje, tylko czas :)

Doradca reklama

Podpowiadam

Postprzez Znajda » Cz gru 10, 2015 6:47 am

Zawsze lubię czytać pomysł na biznes wykombinowany przez kobietę.
Czasami mają bardzo zaskakujące i genialne pomysły, całkowicie idealnie wstrzeliwują się w lukę na rynku, że to przeraża.
Czasami zaś jak przekombinują to z pomysłu zazwyczaj zostanie tylko albo aż fajna nazwa.

Postprzez mkotek » Śr sty 06, 2016 10:06 pm

Znajda napisał(a):Zawsze lubię czytać pomysł na biznes wykombinowany przez kobietę.
Czasami mają bardzo zaskakujące i genialne pomysły, całkowicie idealnie wstrzeliwują się w lukę na rynku, że to przeraża.
Czasami zaś jak przekombinują to z pomysłu zazwyczaj zostanie tylko albo aż fajna nazwa.

Dlatego przecież zanim podpiszesz umowę z franczyzodawcą to powinieneś dokładnie przeanalizować rynek, zapoznać się z wymaganiami firmy, zapytać o szkolenia itp. Jak ja byłam niedawno na spotkaniu w Mail Boxes to właśnie wszystkie tematy zostały poruszone przeze mnie, więc mam pełny obraz tego, jak będzie wyglądać ewentualna współpraca. Ps – moim zdaniem Panie sobie świetnie radzą w biznesie :)

Postprzez adamoss » Wt lut 02, 2016 3:04 pm

Spotkanie z franczyzodawcą powinno być właśnie organizowane po to, aby wyjaśnić sobie wszystkie formalności. Ja byłem chyba na 10 czy 15 spotkaniach i nie zawsze ich poziom był odpowiedni. Jeśli twoje spotkanie w MBE cię ustatysfakcjonowało to masz dobry grunt do tego, żeby zrobić interes :)

Postprzez adamoss » Wt lut 23, 2016 1:02 pm

Mariolcia napisał(a):Ja sądzę , że dobrym pomysłem na biznes jest otwarcie punktu paczkowego. Od roku prowadzę jeden i myślę o drugim w drugiej części miasta. Popyt na usługę jest duży. Mam mnóstwo klientów wysyłających części samochodowe, duże paki, które moje firmy kurierskie odbierają w śmiesznie niskiej cenie. Na każdej zarabiam :) Moi klienci nie mają dokąd pójść , ponieważ firmy kurierskie wycofują się z wszelkiego rodzaju przesyłek gabarytowych a firma , z którą współpracuje gwarantuje mi taką usługę. Forsend jeśli ktoś chciałby spróbować . Tylko nie w Gorzowie ;) Pozdrawiam

No to właśnie taki punkt możesz sobie otworzyć pod marką Mail Boxes i bez problemu prowadzić biznes. Pisaliśmy o tym wcześniej 

Postprzez Dorota » Cz mar 03, 2016 8:23 am

Franczyza to dobry pomysł zwłaszcza dla początkujących w biznesie. Ta jest interesująca, bo na start nie potrzeba dużych środków, wystarczy około 15 tysięcy
http://cuk.pl/wspolpraca/otworz_placowke_cuk

Postprzez poster » Śr mar 16, 2016 8:04 pm

moja koleżanka otworzyła sklep z naturalnymi kosmetykami, część produkuje sama, wiadomo trzeba mieć odpowiednie wykształcenie, teraz jedzie na Targi Opakowań Packaging Innovations organizowane przez Targi w Krakowie bo wiadomo, że dobrze opakowany produkt to połowa sukcesu więc dobrze znać branżowe trendy

Postprzez rachelka » Pt mar 18, 2016 12:53 am

Dobre opakowanie to czasem więcej niż połowa sukcesu ;) Ale dobrze, ze chce się rozwijać - targi opakowań Packaging Innovations będą (zwłaszcza w takiej branży) idealne. Powiedz jej, żeby nie zapomniała się zarejestrować online, wtedy wejście m.in. na seminaria będzie miała za darmo, na pewno wśród nich znajdzie coś dla siebie ;)

Postprzez adamos » Cz kwi 07, 2016 7:21 am

Co do tych opakowań, to nie wierzyłem w to, do kiedy pierwszy raz nie pojechałem na te Targi opakowań w stolicy. Bo człowiek sobie myśli - co tam takie opakowanie, produkt się liczy. Otóż nie... czasami opakowanie nawet bardziej. W tym roku też się wybieram, będę bardzo spoko wykłady na temat tego, jak opakowanie wpływa na sprzedaż. Wybiera się też ktoś? :)

Postprzez JulianJ » Cz kwi 07, 2016 7:39 pm

Targi Opakowań to naprawdę miejsce godne polecenia i odwiedzenia! Sam, jeżeli tylko mogę, pojawiam się na nich od kilku lat. Niezwykle inspirujące, to im tzreba przyznać, nie traci na tym jednak merytoryka. W tym roku szykuje się masa szkoleń, więc tym bardziej warto się zastanowić, gdyby ktoś *jakimś cudem) nie był jeszcze do nich przekonany. No i można poznać naprawdę wieleee osób :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomysł na biznes