Zarejestruj

Pomysł na biznes

Ciekawe pomysły na własny biznes, nisze rynkowe o których warto pomyśleć. Opinie, porady, wymiana doświadczeń. Jaki biznes otworzyć na wsi, w małym mieście czy też w domu?

Re: Pomysł na biznes

Postprzez kaskamaska » Cz maja 22, 2014 8:51 am

Zgodzę się w 100% z osobą, która rozpoczęła ten wątek. Sam pomysł to dopiero początek, żeby osiągnąć sukces zarówno w małym przedsiębiorstwie jak i większym trzeba mocno na niego pracować. Poza tym prowadzenie biznesu to też sztuka kombinowania tak, żeby było dobrze

Doradca reklama

Podpowiadam

Postprzez radoslaw » Pt maja 23, 2014 8:20 am

Zastanawiam się nad podpisaniem umowy franczyzowej z siecią sklepów. W mojej okolicy nie ma zbyt wielu spożywczaków, a sam brand sieciówki zwróciłbny uwagę i mógłby przyciągnąć jakością. NAtomiast nie wiem jak to wygląda od strony franczyzodawcy? Jaki udział w zyskach zazwyczaj posiadają franczyzodawcy

Postprzez kaskanoga » Pn maja 26, 2014 10:34 am

nie orientuje się do końca jak to wygląda jeśli chodzi o spożywczaj. Ale zazwyczaj umowa z franczyzodawcą wygląda mniej więcej tak:
-umawiasz się, że wpłacasz pewną kwotę z góry (czyli pierwsza kasa, która musisz zainwestować), za to dostajesz coś na rzkręcenie. W przypadku pewnego slepu dostawało się jeszcze towar o pewnej wartości (a ta wartość rozkłądana była na rok czasu do spłaty). To tak ogónie obrazując

Postprzez karolka » Śr maja 28, 2014 8:43 am

Aneta36 napisał(a):Ja również chciałbym się podzielić swoimi spostrzeżeniami odnośnie do pomysłu na biznes. Ja postanowiłam otworzyć sklep internetowy z inną biżuterią. Założyłam sklep w sky-shop i co się okazało, mogę sprzedawać swoje świecidełka prosto z hurtowni bez potrzeby magazynowania.
Hurtownia magazynuje i wysyła towar. Jak i również sprzedaje ten sam towar w sklepie i na allegro, fajna sprawa. Od niedawna mam sklep i sprzedałam już dużo towaru. :shock:

a jeśli można wiedzieć, ile na tym wyciągasz? Czy jesteś w stanie na tym dobrze wyjśc tak aby zaspokoić swoje wszystkie potrzeby, czy raczej to jako dodatkowa fucha

Postprzez bizneswoman » Pt maja 30, 2014 8:11 am

no dokaldnie tak - zgadzam się z autorem wątku. Pomysł to jest coś w naszej głowie, a biznes jest efektem naszych działań,a nie wyobrażeń

Postprzez Piotrr » Śr cze 04, 2014 9:26 am

Rob napisał(a):Ja do ryzyka też nie ma duszy, dlatego wszystko kalkuluję. Tak jak mówiłem wcześniej, mój pomysł na biznes zaczyna nabierać realnych kształtów.Przeliczyłem, że inwestując we własną placówkę Cuk te powiedzmy 15 tysięcy, mam realną szansę szybko tę inwestycję "odrobić". Kwestia zasadnicza to wbić się w taki region gdzie ta konkurencja nie jest za mocna, chociaż z drugiej strony sprawdziłem, że Cuk jest dosyć rozpoznawalną marką, więc jakiś as w rękawie bym miał jako nowy na tym rynku.

Byłem wczoraj w Cuk i zauważyłem że poszerzyli ofertę, teraz mają już 30 towarzystw w ofercie , można wyciągnąć wniosek że to dobry znak, bo nie stoją w miejscu. W tej chwili to chyba największa multiagencja? A czy orientowałeś się już jak wygląda w praktyce to wsparcie ze strony CUK ? Bo na stronie są m.in takie informacje:
Partner otrzymuje dostęp do autorskiego programu komputerowego wspomagającego sprzedaż ubezpieczeń.
Partner otrzymuje system informatyczny upraszczający procedurę rozliczania zawartych umów
Zapewniamy ochronę ubezpieczeniową pod skrzydłami jednej polisy OC multiagenta
Oddziały Partnerów biorą udział w ogólnopolskich kampaniach reklamowych organizowanych przez centralę CUK
Zapewniamy dostęp do tańszych materiałów reklamowych - ulotki, bannery
Dane teleadresowe placówki partnerskiej zamieszczamy w serwisie internetowym CUK
Udzielamy pomocy organizacyjnej oraz wspieramy Partnerów w kontaktach. Przypominamy klientom o kończących się umowach polis
Nie pobieramy żadnych opłat licencyjnych
Jak byłeś na rozmowie w CUK pytałeś jak to wygląda?

Postprzez markobylos » Śr cze 11, 2014 10:34 am

również się zgadzam z autrem wątku. samym pomysłem biznes nie działa. Trzeba ciężko pracować na to, żeby biznes okazał się wypałem. Sporo osób pomimo fajnych pomysłów traci swoje biznesy bo nie dba o nie wystarczająco

Postprzez broskev » Cz cze 12, 2014 7:38 am

wiele ludzi niestety uważa inaczej. Że dobrze jest skopiowac coś co juz se udało. Czasem wychodzi, ale często nie. Ja jestem zwolennikiem szukania luki na rynku. staram się wynaleźć coś czego ludziom brakuje. a dopiero później pojawia się sam pomysł

Postprzez firmowiec » Pt cze 13, 2014 3:46 pm

Need napisał(a):Chciałbym się z Wami podzielić taką małą refleksją, a mianowicie tym, że sam pomysł na biznes niczego nie gwarantuje. Wielu ludzi myśli sobie, że jak ściągnęło jakiś pomysł np. z ameryki czy z Niemiec, to zaraz w Polsce osiągną sukces, jednak nie zawsze to tak działa, a wpływa na to naprawdę wiele czynników.

święta prawda. zgadzam się w pełni z tym co piszesz. trzeba się nieźle narobić, zeby zarobić ciekawe pieniądze. niez\ależnie od tego czy pomysł jest ciekawy czy nie

Postprzez cottagecheese » Wt cze 17, 2014 7:29 am

ja sie po części nie zgodzę, ale tylko po części. Bo oczywiście jest, że pomysł można miec a go nie zrealizować - wtedy nie ma mowy o jakimkolwiek sucesie. ale spójrz na to z drugiej sptrony. wyobrażasz sobie jak ludzie zakładają sklep nie mając na niego pomysłu? okazuje się, ze takich samych jest 10 w okolicy i brak pomysłu na to, aby gow ogóle wyróżnić. czy można mówic o sukcesie?

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomysł na biznes