Zarejestruj

Pomysł na biznes

Ciekawe pomysły na własny biznes, nisze rynkowe o których warto pomyśleć. Opinie, porady, wymiana doświadczeń. Jaki biznes otworzyć na wsi, w małym mieście czy też w domu?

Pomysł na biznes

Postprzez Need » So sty 04, 2014 2:25 pm

Chciałbym się z Wami podzielić taką małą refleksją, a mianowicie tym, że sam pomysł na biznes niczego nie gwarantuje. Wielu ludzi myśli sobie, że jak ściągnęło jakiś pomysł np. z ameryki czy z Niemiec, to zaraz w Polsce osiągną sukces, jednak nie zawsze to tak działa, a wpływa na to naprawdę wiele czynników.

Doradca reklama

Podpowiadam

Re: Pomysł na biznes

Postprzez lubia » So sty 04, 2014 3:38 pm

Masz stu procentową rację. Nie zawsze pomysł na biznes gwarantuje sukces. Trzeba naprawdę wiele wysiłku aby pomysł mógł zostać zrealizowany w rzeczywistości.

Postprzez kapitan » Śr lut 05, 2014 11:24 pm

Jeśli mamy dobry pomysł na biznes i koncepcję na to jak go uruchomić to powodzenie będzie 100% dodatkowym atutem byłaby oryginalność tego pomysłu.

Postprzez Blanka16 » Śr mar 12, 2014 10:23 am

Orientujesz się jaki jest koszt takiej promocji? Czy to się wykupuje jakieś pakiety czy jak to wygląda wszystko?

Postprzez Maniks » Pt mar 14, 2014 8:45 pm

Oczywiście, że wiele biznesów tak działa, czyli ściąga pomysły np ze Stanów i tutaj kręcą niezły biznes mało tego dostają dotację na tego typu działalności, kopiowanie nie jest złe, ale z głową :)

Postprzez Dankis » Śr mar 19, 2014 9:38 am

Need napisał(a):Chciałbym się z Wami podzielić taką małą refleksją, a mianowicie tym, że sam pomysł na biznes niczego nie gwarantuje. Wielu ludzi myśli sobie, że jak ściągnęło jakiś pomysł np. z ameryki czy z Niemiec, to zaraz w Polsce osiągną sukces, jednak nie zawsze to tak działa, a wpływa na to naprawdę wiele czynników.

Jasne że wpływa na to wiele czynników, duszy do biznesu to niestety nie masz :) z całym szacunkiem oczywiście. Ale kto nie ryzykuje ten nic nie ma.

Postprzez Gerard » So maja 03, 2014 12:11 pm

Wiecie co? Na powodzenie wjakimkolwiek biznesie największy wpływ ma to , czy mamy klientów oraz dobrą ofertę. Zależy też , czym się zajmujemy oraz czy jest na to popyt. Bo np. założenie sklepu w mieście z tanimi chińczykami się na pewno opłaci , ale wystawianie takich chińskich rupieci na allegro już raczej nie (konkurencja) :D

Postprzez Rob » Cz maja 08, 2014 9:28 am

Ja do ryzyka też nie ma duszy, dlatego wszystko kalkuluję. Tak jak mówiłem wcześniej, mój pomysł na biznes zaczyna nabierać realnych kształtów.Przeliczyłem, że inwestując we własną placówkę Cuk te powiedzmy 15 tysięcy, mam realną szansę szybko tę inwestycję "odrobić". Kwestia zasadnicza to wbić się w taki region gdzie ta konkurencja nie jest za mocna, chociaż z drugiej strony sprawdziłem, że Cuk jest dosyć rozpoznawalną marką, więc jakiś as w rękawie bym miał jako nowy na tym rynku.

Postprzez Aneta36 » Wt maja 13, 2014 11:37 am

Ja również chciałbym się podzielić swoimi spostrzeżeniami odnośnie do pomysłu na biznes. Ja postanowiłam otworzyć sklep internetowy z inną biżuterią. Założyłam sklep w sky-shop i co się okazało, mogę sprzedawać swoje świecidełka prosto z hurtowni bez potrzeby magazynowania.
Hurtownia magazynuje i wysyła towar. Jak i również sprzedaje ten sam towar w sklepie i na allegro, fajna sprawa. Od niedawna mam sklep i sprzedałam już dużo towaru. :shock:

Postprzez Grzesiek155 » Cz maja 15, 2014 11:57 am

Znalazłem pewną ofertę firmy Tanie Papierosy Sp z o.o. Można wziąć w franczyzę maszynę do nabijania gilz tytoniowych. Koszt takiego sprzętu ok. 100tyś. a jak zapewnia firma realny zwrot inwestycji w maszynę następuje po 6 miesiącach. Mam kawałek wolnego pomieszczenia, czy warto brać ten interes?
Zarobek na jednej paczce 3 zł na rękę, a biorąc pod uwagę fakt, że tych maszyn w całej Polsce stoi kilkadziesiąt to jak widać ludzie przerzucili się na maszynki, zamiast kupować fajki w sklepie po 15 zł.

Co sądzicie? warto brać?

Następna strona

Powrót do Pomysł na biznes