Zarejestruj

Pomysł na biznes

Ciekawe pomysły na własny biznes, nisze rynkowe o których warto pomyśleć. Opinie, porady, wymiana doświadczeń. Jaki biznes otworzyć na wsi, w małym mieście czy też w domu?

Pomysł na biznes

Postprzez karlik08 » So sty 17, 2015 6:57 pm

Witam.
Chciałbym założyć własną działalność gospodarczą, tylko nie wiem skąd wziąć kapitał. Jednym z moich pomysłów jest otwarcie strony internetowej na której organizowałbym wyjazdy na mecz. Klienci by mi płacili kasę na konto a ja bym załatwiał bilety, autobus, nocleg. Tylko jest jedno ale. Ktoś musiałby mi pomóc w stworzeniu takiego portalu, bo sam raczej bym nie dał rady. Jak myślicie pomysł by się sprawdził?
Drugim pomysłem jest otworzenie siłowni. Myślę że to jest dobry pomysł bo chętnych na siłkę raczej nie braknie, tym bardziej że w mojej okolicy nie ma siłki. Tylko że na otwarcie siłowni potrzebny jest spory kapitał. No i znowu zonk :/

Doradca reklama

Podpowiadam

Re: Pomysł na biznes

Postprzez marygrey » Wt sty 20, 2015 9:38 am

najpierw musisz zbadać porządnie rynek i sprawdzić czy jest w ogóle zapotrzebowanie na takie organizowanie wyjazdów na mecze. policz ile razy w roku są takie wyjazdy, ile osób tak wyjeżdża i zorientuj się kto teraz organizuje grupowe przejazdy na mecze, czy w ogóle noclegi są potrzebne. musisz przemyśleć nawet kilka razy, czy będzie zapotrzebowanie na twoje usługi.

Postprzez Mariolcia » Pt sty 23, 2015 10:39 am

Ja sądzę , że dobrym pomysłem na biznes jest otwarcie punktu paczkowego. Od roku prowadzę jeden i myślę o drugim w drugiej części miasta. Popyt na usługę jest duży. Mam mnóstwo klientów wysyłających części samochodowe, duże paki, które moje firmy kurierskie odbierają w śmiesznie niskiej cenie. Na każdej zarabiam :) Moi klienci nie mają dokąd pójść , ponieważ firmy kurierskie wycofują się z wszelkiego rodzaju przesyłek gabarytowych a firma , z którą współpracuje gwarantuje mi taką usługę. Forsend jeśli ktoś chciałby spróbować . Tylko nie w Gorzowie ;) Pozdrawiam

Postprzez Diana21 » Wt sty 27, 2015 2:04 pm

Jeśli jesteś osobą bezrobotną, to możesz postarać się o uzyskanie środków z PUP;) mojej koleżance dzięki temu udało się otworzyć własny sklep internetowy z butami;)
Człowiek nigdzie naprawdę nie był, póki nie wróci do domu. - Pratchett

Postprzez anetka » Wt lut 10, 2015 1:00 pm

rozejrzyj się u siebie w regionie za różnymi instytucjami, które pomagają takim osobom jak Ty. może akurat Urząd Pracy udziela dofinansowań na biznes i akurat spełniasz ich warunki? jeśli nie to pozostają też fundusze pożyczkowe, które oferują na start nisko oprocentowane pożyczki, finansowane przez państwo lub Unię Europejską. musisz tylko dobrze poszukać, a na pewno znajdziesz.

Postprzez janusz » Wt lut 10, 2015 8:42 pm

ciekawy pomysł z tą organizacją wyjazdów na mecz, całkiem innowacyjny, ale musisz te kwestie, o których wspomniała marygrey

Postprzez america » Cz lut 12, 2015 1:59 pm

nie chcę Cię martwić, ale to raczej nie jest najlepszy pomysł. bo ile razy w roku kibicie z twojego miasta wyjeżdżają na mecz? chyba, że chcesz działać ogólnopolsko, ale to już nie byłoby ani tanie, ani proste. musiałbyś mieć sieć kontaktów w całej Polsce, nawiązać współpracę z firmami transportowymi, z klubami kibica, z hotelami, hostelami itd. to musiałoby być ogromne przedsięwzięcie. zastanów się czy jesteś na to przygotowany.

Postprzez lotta » Pn lut 23, 2015 9:16 am

pieniądze można uzyskać chociażby biorąc kredyt w banku. można się też oczywiście starać o dofinansowanie z Urzędu Pracy lub pożyczkę z funduszy unijnych. tylko, żeby dostać kredyt lub wsparcie od państwa lub UE to trzeba mieć naprawdę dobry pomysł. a nie jestem do końca przekonana do Twojego. nie wiem czy w ogóle jest zapotrzebowanie na takie usługi. zastanów się nad tym porządnie.

Postprzez Rob » So mar 07, 2015 3:56 pm

Pomysł ciekawy, ale też myślę że wielkiego zysku z tego nie będzie.

Postprzez janusz » Wt mar 10, 2015 9:42 pm

może jako wyjście z sytuacji otwarcie siłowni, a dodatkowo okazjonalnie organizowanie tych wyjazdów na mecze?

Następna strona

Powrót do Pomysł na biznes