Zarejestruj

Samodzielny biznes czy praca u kogoś?

Ciekawe pomysły na własny biznes, nisze rynkowe o których warto pomyśleć. Opinie, porady, wymiana doświadczeń. Jaki biznes otworzyć na wsi, w małym mieście czy też w domu?

Re: Samodzielny biznes czy praca u kogoś?

Postprzez america » Cz lut 12, 2015 2:05 pm

nie każdy jest w stanie poprowadzić własną działalność gospodarczą i osiągnąć sukces. do tego trzeba mieć pewne predyspozycje. trzeba być nie tylko kreatywnym, ale i odpowiedzialnym. gdy nie mamy nad sobą żadnego szefa to wszystkie decyzje musimy podejmować samodzielnie, nikt nam nie pomoże w tym. gdy coś nam się uda to wszystkie konsekwencje spadają na nas. nie każdy jest na to gotowy. praca u kogoś zapewnia większy spokój, stabilizację.

Doradca reklama

Podpowiadam

Postprzez jagoda2111 » Wt kwi 14, 2015 9:26 am

Myślę, że świetnym pomysłem na biznes jest założenie Biura Usług Płatniczych. Założyłam je dzięki projektowi AMOLA. Teraz sama decyduję o czasie pracy. Nikt mnie do niczego nie zmusza. Osiągam przy tym niemałe zyski. Warto zatem podjąć się tego ryzyka, gdyż jak najbardziej się opłaci.
Tak jak słusznie napisał Janusz, księgowość i wszystkie finansowe kwestie można zlecić, nie ma konieczności zajmowania się tym samodzielnie. Można w związku z tym zostać szefem własnego biznesu i to bez potrzeby słuchania rozkazów i poleceń przełożonego. Musimy tylko przestać się bać. Ja już jestem spokojna o własną przyszłość, a to wszystko dzięki projektowi AMOLA.
W ramach współpracy posiadam dostęp do aktualnych informacji i procedur oraz wsparcie techniczne i merytoryczne, a także pomoc w dostosowaniu się do wymogów prawnych. Formalności związane z założeniem Biura Usług Płatniczych również zajęły mi tylko kilka dni.
Wystarczy własny pomysł na biznes. AMOLA System to innowacyjne, a jednocześnie oparte na wieloletnim doświadczeniu rozwiązanie dla osób, które zastanawiają się nad rozpoczęciem własnej działalności. Sama korzystam z tego systemu w pracy i jestem z niego bardzo zadowolona.
Dodatkowo zakładając własną działalność nie dysponowałam zbyt wielkim zastrzykiem gotówki, a chciałam jak najwięcej zaoszczędzić. Wówczas kolega polecił mi właśnie ten system. Na początku nie byłam do niego zbyt przekonana. Ale dziś z ręką na sercu mogę stwierdzić, że jest niezawodny.
Ponieważ w kwestiach księgowych zupełnie się nie orientuję, program kasowy dla biur i punktów płatniczych Sezam 2.0 Professional umożliwia mi sprawną i komfortową pracę kasjera rejestrującego zlecenia płatnicze. Dodatkowo posiada również funkcje tworzenia i automatycznej wysyłki danych do GIIF, KNF i NBP oraz wysyłki danych do analizy pod kątem AML. Sieci opłat masowych wzbogacono o moduł automatycznego analizowania przelewów pod kątem przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz innych nielegalnych działalności jak finansowanie terroryzmu.
AMOLA System oferuje udogodnienia takie jak dostęp do systemu informatycznego za pomocą którego można przygotować wszystkie wymagane raporty i analizy oraz wysłać je w sposób automatyczny. To sposób na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, bez konieczności zatrudniania kolejnych pracowników.
Zachęcam do zapoznania się z niżej podanymi stronami internetowymi, znajduje się na nich wiele cennych informacji. Zaoszczędź swój czas i pieniądze 
-http://www.amola.pl/zmien-na-lepsze-agencja-bankowa-vs-biuro-uslug-platniczych/
- http://www.amola.pl/oferta/amola-dla-doradcow/

Postprzez Hronik » Pt kwi 17, 2015 1:52 pm

To zależy od tego co Ci pasuje - praca na etacie czy bycie przedsiębiorcą. Jeśli nie boisz się ryzyka, potrafisz odstawić gratyfikację, liczyć się ze stratami lub wychodzeniem na zero przez kilka najbliższych lat - otwieraj biznes. Jeśli zależy Ci na poczuciu bezpieczeństwa i spokoju, to etacik ;)

Postprzez kasiacal » Pn kwi 20, 2015 11:32 am

Ja od ponad roku prowadzę swój sklep internetowy i uważam, że to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć :) Najpierw zaczynałam od sprzedaży w mniejszym zakresie (allegro itp), później poszerzyłam asortyment i mam już własny sklep. Oczywiście koszty są spore, samo założenie, reklama itp, natomiast jeśli trafi sie w odpowiedni asortyment to na prawdę dobry pomysł na zarobek :)

Postprzez mkotek » Cz kwi 23, 2015 12:30 pm

Zdecydowanie lepiej i korzystniej jest prowadzić własny biznes. Mój znajomy robi elementy metalowe do wózków dziecięcych, huśtawek i leżaków (firma metalbernat z Częstochowy) i dostarcza do zakładów produkcyjnych. Ma wyspecjalizowany zakład, dzięki czemu jest pewność pracy i dużo zleceń. Dla większych firm to się opłaci, bo nie muszą inwestować we własny park technologiczny.

Postprzez Dorota » Pt lip 10, 2015 11:08 am

Też szukam jakiegoś pomysłu na siebie, po macierzyńskim nie chcę wracać na etat.

Postprzez Moniqa » Cz lip 16, 2015 8:29 am

Myślę, że to zależy od człowieka. Niektórzy wolą taką pewność stabilność, że miesiąc w miesiąc na etacie będzie wiadoma pensja. A we własnym biznesie nigdy nie wiadomo. Do tego dochodzą problemy i wszystko jest na głowie właściciela. A etat to jednak etat ;)

Postprzez kond90 » Cz lip 16, 2015 10:17 am

Według mnie zdecydowanie lepiej jest prowadzić własną firmę choć wiadomo że wiąże się to z dużą ilością obowiązków. Gdy jednak czujemy się na siłach to bez wątpienia warto spróbować ponieważ może to być dobry sposób na wzbogacenie się
Zapraszam na mojego bloga:
https://finansebiznes.wordpress.com/

Postprzez Rob » Wt lip 21, 2015 9:17 am

Ja cenię sobie niezależność.

Postprzez Dorota » Śr lip 22, 2015 12:50 pm

Tylko to też większa odpowiedzialność jednak.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomysł na biznes