Zarejestruj

Samodzielny biznes czy praca u kogoś?

Ciekawe pomysły na własny biznes, nisze rynkowe o których warto pomyśleć. Opinie, porady, wymiana doświadczeń. Jaki biznes otworzyć na wsi, w małym mieście czy też w domu?

Re: Samodzielny biznes czy praca u kogoś?

Postprzez adamos » Cz sty 19, 2017 11:22 am

Wszystko ma swoje wady i zalety. Własny biznes to dużo większa satysfakcja i zarobki ale także i dużo więcej pracy. Wiem coś o tym bo taki prowadzę :) Jeżeli się zdecydujesz to dobrze jest cały czas być na bieżąco z informacjami dotyczącymi finansów. Ja korzystam na co dzień z blogu finansowego https://moneye.pl bo tam fajnie go prowadzą (nic nie sugerują tylko dają suche fakty) Bardzo pomaga :)

Doradca reklama

Podpowiadam

Postprzez poster » Śr lut 15, 2017 9:29 am

Widziałem też, że ktoś poruszył temat księgowości, ale nie trzeba tego przecież robić samemu. Mój znajomy współpracuje z firmą elitetax.pl i teraz ja właśnie się zastanawiam, czy nie lepiej jest skorzystać w tym wypadku z outsourcingu. Znajomy mówi, że nie wróciłby do prowadzenia księgowości samodzielnie.

Postprzez klucznik » Śr lut 15, 2017 6:39 pm

Ja właśnie zaczynam coś na własną rękę a mianowicie biznes odzieżowy. Sam produkuję koszulki i czuję, że dobrze mi to wszystko wyjdzie ale myślę już długo planowo i wiem, że koszulki to za mało. Dlatego w przyszłości chyba będę skupował swetry od dziewiarni Wolle (polski producent) i poszerzę swoją działalność o to bo teraz spory popyt :)

Postprzez T85 » Cz mar 23, 2017 3:24 pm

Jak masz pomysł, to działaj na własną rękę. Zawsze możesz postarać się o dofinansowanie, i tym sposobem odciążyć nieco wkład własny, chociaż wiadomo, ten zawsze jest potrzebny. Programy które Ci pomogą w prowadzeniu firmy też nie powinny być problemem - ja w tej materii oparłem się na rozwiązaniach od RESET2 z Wrocławia.

Postprzez filantrop » Wt kwi 18, 2017 11:54 am

a jeszcze co do własnego biznesu to szwagier zrobił z kolei kurs operatora wózka widłowego i też nie wyszedł na nim źle, głównie pracuje jako operator wózka na magazynie dużym, a zainwestował jeszcze w używany wózek z grupa-pgw i bierze też indywidualne zlecenia i dobra jest z tego kasa

Postprzez darek95 » So maja 20, 2017 4:36 pm

Moja propozycja to wyjście numer trzy. Mam na myśli pracę z kimś. Zachęcam do zapoznania się z największą bazą firm i kontaktów https://leadbase.pl Dane kontaktowe, które można nabyć to adres e-mail oraz telefon.

Postprzez filantrop » Wt maja 23, 2017 9:11 am

No tak generalnie praca z kimś też ma swoje zalety, chociaż wydaje mi się, że jednak prędzej czy później zawsze pojawią się jakieś przeszkody, przy otwieraniu biznesu nie można też zapomnieć o tym jak istotna jest odpowiednia nazwa firmy, porad na szczęście w sieci dobrych mnóstwo tworzenienazw.pl/sposoby-na-trafna-nazwe-dla-firmy plan bo dobra nazwa to już połowa sukcesu

Postprzez adamos » Pn cze 05, 2017 10:16 am

filantrop- a co do tej nazwy to jeszcze trzeba wiedzieć coś o kwestiach jej ochrony jakzastrzecnazwefirmy.pl/jak-zastrzec-nazwe-firmy/ bo nawet najlepsza nazwa nam nic nie da w sytuacji kiedy okaże się, że ktoś ma taką już zarejestrowaną lub zrobi to przed nami kiedy my się będziemy już nią posługiwać

Poprzednia strona

Powrót do Pomysł na biznes