Zarejestruj

Samodzielny biznes czy praca u kogoś?

Ciekawe pomysły na własny biznes, nisze rynkowe o których warto pomyśleć. Opinie, porady, wymiana doświadczeń. Jaki biznes otworzyć na wsi, w małym mieście czy też w domu?

Samodzielny biznes czy praca u kogoś?

Postprzez lupa20 » Pt wrz 26, 2014 7:37 am

czy lepiej opłaca się prowadzić swój biznes, który wymaga sporych nakładów pieniężnych, czy może lepiej jest pracować u kogoś w firmie?

Doradca reklama

Podpowiadam

Re: Samodzielny biznes czy praca u kogoś?

Postprzez janusz » N paź 12, 2014 3:20 pm

jak komuś praca nie odpowiada na etacie, albo dochodzi do wniosku, że miałby lepsze sposoby zarządzanie firmą, powinien spróbować swoich sił

Postprzez Olaa » Pt paź 31, 2014 1:14 pm

To raczej zależy od osobowości oraz od indywidualnych predyspozycji każdego z nas. Na pewno pracując na przysłowiowym swoim - jest dużo większa odpowiedzialność, jak nie pracujesz to wiesz ze szkodzisz tylko sobie, dodatkowo dochodzą tematy księgowe, podatkowe itp. Nie każdy ma do tego smykałkę.

Postprzez janusz » Wt lis 11, 2014 11:57 am

księgowość i te wszystkie finansowe kwestie można zlecić, nie ma konieczności zajmowania się tym samodzielnie

Postprzez kaasiaa » Śr lis 12, 2014 9:36 am

Uważam, że jeśli się ma jakiś pomysł na biznes to należy spróbować samodzielnego biznesu. Osoby pracowite i zdyscyplinowane na pewno mają szanse na spory sukces. Pracując u kogoś jesteśmy zależni od godzin pracy itp.

Postprzez oliwkaa » Pn lis 24, 2014 7:57 am

Pracując u kogoś jest trochę mniejsza odpowiedzialność, można się odciąć i po przepracowanym czasie mieć luz. Pracując na swoim na dobrą sprawę, zawsze będzie coś do zrobienia więc jeśli nie lubisz pracować dużo przynajmniej na początku to lepiej pracować u kogoś.

Postprzez janusz » Śr gru 10, 2014 5:44 pm

jak ktoś pracuje na swoim to oczywiscie w zaleznosci jak biznes sie kreci, zawsze jest w pracy, wlasnie przez ta elastycznosc. chyba mniej stresu jest na etacie

Postprzez Nutka10 » N gru 28, 2014 8:51 am

Jak ktoś ma pomysł na życie, umie realizować to lepiej jak ma własną firme

Postprzez Diana21 » Cz sty 15, 2015 10:13 pm

Wszystko zależy od osoby, w czym się lepiej czuje. Nie każdy ma predyspozycje do prowadzenia interesu oraz nie każdy będzie się dobrze czuł pracując u kogoś;) Chcąc założyć swój biznes trzeba również mieć pomysł oraz wiedzę, zawsze można spróbować, ale trzeba liczyć się z możliwością porażki.
Człowiek nigdzie naprawdę nie był, póki nie wróci do domu. - Pratchett

Postprzez Mariolcia » Pt sty 23, 2015 10:45 am

Ja sądzę , że dobrym pomysłem na biznes jest otwarcie punktu paczkowego. Od roku prowadzę jeden i myślę o drugim w drugiej części miasta. Popyt na usługę jest duży. Mam mnóstwo klientów wysyłających części samochodowe, duże paki, które moje firmy kurierskie odbierają w śmiesznie niskiej cenie. Na każdej zarabiam :) Moi klienci nie mają dokąd pójść , ponieważ firmy kurierskie wycofują się z wszelkiego rodzaju przesyłek gabarytowych a firma , z którą współpracuje gwarantuje mi taką usługę. Forsend jeśli ktoś chciałby spróbować . Tylko nie w Gorzowie ;) Pozdrawiam

Następna strona

Powrót do Pomysł na biznes