Zarejestruj

Zakład fryzjerski czy kosmetyczny?

Ciekawe pomysły na własny biznes, nisze rynkowe o których warto pomyśleć. Opinie, porady, wymiana doświadczeń. Jaki biznes otworzyć na wsi, w małym mieście czy też w domu?

Zakład fryzjerski czy kosmetyczny?

Postprzez lebek7 » Wt sty 28, 2014 4:07 pm

Witam

Mam w planach założyć niedługo własną działalność. Mam dwie możliwości, albo utworzyć zakład fryzjerki,albo kosmetyczny...niestety aby utworzyć dwa w jednym nie mam tyle finansów. jak myślicie który pomysł będzie lepszy? który przyniesie lepsze zyski?

Doradca reklama

Podpowiadam

Re: Zakład fryzjerski czy kosmetyczny?

Postprzez ultra » Śr lut 05, 2014 12:36 pm

Ja myślę, że o wiele lepiej jest założyć zakład fryzjesrki. Częściej bowiem korzytsamy z tej usługi, aniżeli z kosemtyczki. taki zakład ma szanę więc przetrwać na rynku:)

Postprzez kaskanoga » Pn maja 26, 2014 10:49 am

To zależy, i jedno i drugie może być dochodowe. Tylko trzeba się liczyć z tym, że jak się chce coś zrobić po kosztach to później mogą być tego marne skutki. Czy dbasz również o to, aby się ciągle szkolić? Zdobywasz kolejne certyfikaty, jeździsz na szkolenia?

NNiestety dużo osób myśli, że jak otworzy mały salonik na jakimś osiedlu to będzie zaraabiać grube tysiące. ALe trzeba najpier pomyśleć o inwestycji w siebie

Postprzez znawca88 » Wt maja 27, 2014 9:17 pm

Wydaje mi się, że zakład fryzjerski jest bardziej oplacalny. Więcej osób korzysta z usług fryzjera przez co zwiększa się popyt na te usługo

Postprzez markobylos » Śr cze 11, 2014 10:38 am

załóż ten interes, w którym masz większe doświadczenie i pewniej się czujesz. Zdobądź kolejne kwalifikacje i ciągle się rozwijaj w branży a salon będzie udanym biznesem

Postprzez broskev » Cz cze 12, 2014 7:36 am

ważne, żeby nałapać sobie już wcześniej klientów, jeśli np miałaś jakiś staż w innych salonach. klienci muszą Cie już znać, zeby przyszli do Ciebie, więc warto o to wcześniej zadbać.

Postprzez rednails » Pn lip 14, 2014 7:10 am

a czemu nie połączyć jednego z drugim - jeśli masz dostęp do innych osób, które by Ci pomogły w prowadzeniu interesu to nie widzę przeszkód, żeby interes połączyć

Postprzez Stradiv » Śr lip 23, 2014 10:32 am

myślę, ze fryzjerski - z tego skorzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni - a z kosmetyczki raczej tylko kobiety

Postprzez rachelka » Śr sie 30, 2017 9:01 am

ja prowadzę salon kosmetyczny, ponieważ takie mam wykształcenie i to potrafię. salon prowadzę już trzy lata, na szczęście nie mogę narzekać, klientów mam sporo, wprowadzam teraz taki system z mwizyta.pl ponieważ czasem okazuje się, że mam dwie klientki na tą samą godzinę, muszę zacząć to jakoś kontrolować

Powrót do Pomysł na biznes