Zarejestruj

Internetowe biuro rachunkowe istnieje?

Forum poświęcone wszelkim zagadnieniem związanym z prawnymi i podatkowymi aspektami funkcjonowania firmy. Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące kwestii prawnych lub podatków - zadaj je tutaj.

Internetowe biuro rachunkowe istnieje?

Postprzez Elena » Pn lut 17, 2014 5:07 pm

Czy są biura rachunkowe, które świadczą swoje usługi przez Internet? Mam małą firmę i nie za bardzo widzi mi się zatrudnianie kogoś kto mógł by się za mnie takimi sprawami zajmować. A obiło mi się o uszy, że niektóre biura rachunkowe prowadzą swoją działalność przez Internet.

Doradca reklama

Podpowiadam

Re: Internetowe biuro rachunkowe istnieje?

Postprzez milosz99 » Pt lut 21, 2014 9:19 pm

Oczywiscie, biura rachunkowe w internecie istnieją i z tego co się orientuję znakomicie prowadzą swoją działalność. Nic nie stoi na przeszkodzie aby skorzytsać z ich usług. Przeciwnie moim zdaniem cechują się wielką ilością zalet. Nie tracimy czasu na rynku tradycyjnym, a dodatkowo mają przystępną cenę.

Postprzez Rysia » Pn kwi 28, 2014 7:45 am

Obecnie jest bardzo dużo tego typu firm, warto korzystać z ich usług, bo wszystkie dokumenty można im przesłać pocztą elektroniczną, co jest dużą oszczędnością czasu i pieniędzy.

Postprzez Mariola77 » Cz cze 26, 2014 1:28 pm

Jeśli nie chcesz zlecać prowadzenia dokumentacji innej firmie, zawsze możesz robić to samodzielnie, ale przy pomocy jakiegoś funkcjonalnego urządzenia, dzięki któremu nie będziesz miała z tym problemów. U nas w firmie nie dawno zaczęliśmy korzystać z portalu http://e-konsultantprawny.pl/ dzięki czemu tworzenie umów nie zabiera tyle czasu co do tej pory a praca jest bardziej efektywna.

Postprzez addiso » Cz cze 26, 2014 2:02 pm

Ja zapisałem się do biuro24.pl, e - faktury są darmowe po wpisaniu kodu PFHYHB podczas rejestracji, przez całe 3 miesiące. Moim zdaniem to dostatecznie długi czas aby przetestować to biuro...

Postprzez sebix » Cz mar 12, 2015 2:25 pm

Ostatnio zmieniałem biuro na inne i była to dobra zamiana. Teraz korzystam z usług firmy A&P Con - http://www.ap-con.pl i mam zawsze dokumenty przygotowywane na czas, bez jakiś błędów, czy nie doróbek. Wcześniej to różnie z tym bywało, także musiałem poszukać kogoś nowego.

Postprzez poster » Śr mar 18, 2015 1:45 pm

Ja mogę Ci polecić Finetto :) Dokumenty możesz wysłać elektronicznie, pocztą, kurierem albo oczywiście dostarczyć osobiście. Później otrzymujesz gotowe rozliczenie, które jest wysyłane online. Mają też aplikację, przez którą możesz sprawdzićs przychody i wydatki. Przydzielają również osobistego doradcę, więc w razie wątpliwości można się zawsze skontaktować i o wszystko dopytać :) W ramach tego reprezentują Cię przed Urzędem Skarbowym i ZUSem. Jestem z nich naprawdę zadowolony, rewelacja :)

Postprzez Diana21 » Cz mar 26, 2015 1:19 pm

Ja własnie korzystam z takiego biura, mam swój panel do logowania na ich stronie i na bieżąco jestem z tym co dla mnie załatwiaja, a robią kawał dobrej roboty, bo całą pełną księgową i kadry. Pomyślna współpraca z kancelarią WIOL.
Człowiek nigdzie naprawdę nie był, póki nie wróci do domu. - Pratchett

Postprzez magdaalena » Wt kwi 14, 2015 7:40 am

W dobie internetu dziwne by było gdyby nie było biur rachunkowych online.
Róznica jest jednak spora bowiem część biur tylko wspomina o tym że jest internetowe a kończy się na tym że można puścić skany czy skontaktować się mailem. Ja osobiście współpracuję z takim które ma super profesjonalny system do komunikacji z klientami. To oprogramowanie nazywa się ( https://mojebiuro24.pl/ ) i faktycznie umożliwia zdalną obsługę. Sporo podróżuję i często bywam zagranicą więc różnice czasów i dostępne godziny w których mogę coś zrobić utrudniałyby mi współpracę z panią która jest w biurze od 8 do 16. A tak potrzebuje sprawdzić ile mam puścić do zusu o 24 godz i wchodzę na drugim końcu świata na www i mam info. Chcę sprawdzić jak finanse mojej firmy się mają i sprawdzam robiąc rożne analizy. Super sprawa i oby jak najwięcej bur taką obsługę u siebie wdrożyły to będą bardziej atrakcyjne dla nas klientów.

Postprzez T85 » Wt mar 29, 2016 9:44 am

Elena napisał(a):Czy są biura rachunkowe, które świadczą swoje usługi przez Internet? Mam małą firmę i nie za bardzo widzi mi się zatrudnianie kogoś kto mógł by się za mnie takimi sprawami zajmować. A obiło mi się o uszy, że niektóre biura rachunkowe prowadzą swoją działalność przez Internet.

Skoro sama podkreślasz, że prowadzisz małą firmę, to siłą rzeczy pewnie papierkowej roboty też nie ma dużo, a co tym idzie, może warto spróbować zmierzyć się z tym tematem osobiście, testując darmowe wersje oprogramowania dla firm, po części dla własnej satysfakcji, po części, żeby zobaczyć jak się w tej materii człowiek odnajduje, a po części, żeby obniżyć koszty działania firmy - za usługi biura rachunkowego płacisz co miesiąc, a po darmowym okresie próbnym płacisz raz za licencję programu. Ja tak zacząłem z programami od RESET2, i nie pożałowałem swojej decyzji ani przez chwilę.

Następna strona

Powrót do Prawo i podatki