Zarejestruj

jak odzyskać pieniądze od firmy

Forum poświęcone wszelkim zagadnieniem związanym z prawnymi i podatkowymi aspektami funkcjonowania firmy. Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące kwestii prawnych lub podatków - zadaj je tutaj.

jak odzyskać pieniądze od firmy

Postprzez Karolcia » So cze 13, 2015 5:43 pm

witajcie, czy znacie jakiś skuteczny sposób na odzyskanie pieniędzy od firmy, która uchyla się od ich wypłacenia?

Doradca reklama

Podpowiadam

Re: jak odzyskać pieniądze od firmy

Postprzez aga1985 » So cze 13, 2015 6:10 pm

Są przynajmniej dwa sposoby: sądy a później komornicy, z tym tylko, że instytucja komornika nie zawsze bywa skuteczna i trzeba mieć tego świadomość. Poza tym, to może naprawdę długo trwać, sprawy i próba wyegzekwowania mogą ciągnąć się w nieskończoność. A drugi sposób, to krajowe centrum wierzytelności - to projekt wspierany przez unię, dzięki któremu możesz odzyskać swoje należności.
Załączniki
kcw.png
kcw.png (9.51 KiB) Przeglądane 3178 razy
kcw1.jpg
kcw1.jpg (37.8 KiB) Przeglądane 3178 razy

Postprzez deputo » Pt sty 08, 2016 2:15 pm

Pani Karolino, czy mogłaby Pani wskazać więcej szczegółów związanych z niesolidnym klientem? Myślę, że możemy podpowiedzieć kilka rozwiązań, które warto wykorzystać w procesie odzyskiwania należności.
Deputo sp. z o.o. windykacja - www.deputo.pl
Blog Proste Prawo - www.blog.deputo.pl

Postprzez rafek34 » N sty 31, 2016 5:15 pm

A nie próbowałeś z http://vindicat.pl/ ? To bardzo proste w obsłudze narzędzie do samodzielnej windykacji, które pozwala samodzielnie uruchomić prawidłową ścieżkę prawną związaną z windykacją. Przy jej pomocy można generować wezwania do zapłaty, noty odsetkowe, pozwy do e-sądu. Posiada również narzędzie umożliwiające polubowne załatwienie sprawy z dłużnikiem. Koszt to jedynie 50 zł z wygenerowaniem pozwu. Ja bym od tego zaczęła.

Postprzez gofer » Śr cze 01, 2016 1:41 pm

Najlepiej i chyba najszybciej to przez sąd i komornika. Ja tak zrobiła, jednak udała się do prawnika we Wrocławiu i Pani Adwokat Katarzyna Pawłowska poradziła mi by napisać wezwanie do zapłaty, jeśli to nie poskutkuje zwrotem pieniędzy skierujemy wniosek do sądu o wydanie nakazu zapłaty i będzie można egzekucję należności oddać do komornika. Na szczęście w moim przypadku samo wezwanie do zapłaty napisane urzędowym językiem wystarczyło.

Postprzez adamos » Wt paź 11, 2016 3:17 pm

Również uważam, że w takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy prawnika bo na pewno nie chodzi tutaj o groszową sprawę a o swoje trzeba walczyć. Kiedyś korzystałem z porad Kancelarii Bukowski i byłem bardzo zadowolony. Generalnie nie są drodzy a mają ogromną wiedzę i doświadczenie. Pójdziesz tam, przestawisz sytuację i w 5 minut będziesz wiedział czego możesz oczekiwać. Wydaje mi się, że lepszego rozwiązania nie ma.

Postprzez poster » N paź 23, 2016 11:22 pm

Wydaje mi się, że to już jakaś plaga...z kim nie rozmawiam, to ma roblem z nieuczciwymi kontrahentami. U mnie była to dość wielka suma, jednak mimo to zbyt długo zwlekałem i starałem się działać polubownie. Myślałem, że dłużnikowi równie jak i mi zalezy na spłacie należności. Błądziłem jak dziecko we mgle, dopóki nie zdecydowałem się na przekazanie sprawy specjalistom z Business Intelligence Agency i to była dobra decyzja. Okazało się, ze nie tylko mi są dłużni pieniądze i ogólnie prowadzą niezbyt chlubne praktyki. Czasami trzeba przekazać swoje problemy komuś innemu, bo nie wszystko jesteśmy w stanie załatwić sami.

Postprzez monika91 » Cz lis 10, 2016 2:20 pm

Doradź się kogoś kto się na tym zna. Ja miałam inny problem niż odzyskanie pieniędzy, ale sprawa była ciężka nawet bardzo. Ja zgłosiłam się do pani adwokat Anny Zasady, bardzo sympatyczna i posiada naprawdę ogromną wiedzę. Musisz znaleźć kogoś kto pomoże ci to rozwiązać.

Postprzez adamos » Cz lut 23, 2017 10:56 am

Możesz także skorzystać z pomocy agencji, która zajmuje sie windykacją. Myślę, że lepiej kogoś zatrudnić do odzyskania pieniędzy, niż bawić się w to samemu. Dla mnie pracowała kiedyś agencja MB detektywi, którzy bardzo mi pomogli w tamtym czasie. A pieniądze odzyskałem szybko i bez problemów.

Powrót do Prawo i podatki