Zarejestruj

wrażliwe dane w firmie

Forum poświęcone wszelkim zagadnieniem związanym z prawnymi i podatkowymi aspektami funkcjonowania firmy. Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące kwestii prawnych lub podatków - zadaj je tutaj.

wrażliwe dane w firmie

Postprzez Palaryna » Cz wrz 28, 2017 8:50 am

Mam podejrzenia co do lokalu jaki wynajmuję (miejsce pracy). Wrażliwe dane etc. mam w pracy więc podejrzenia o wynoszenie ich stawiają mnie na równe nogi. NIe wiem tylko jak ugryźć ten temat żeby znaleźć wtykę bez spłoszenia najpierw. Gorzej jeśli to nie osoba podgląda tylko na przykład coś jest zamontowane, bo już przeszukiwałem pomieszczenia i nic nie znalazłem, iwęc może być bardzo dobrze ukryte. Powoli zaczynam się naprawdę martwić, a nie chcę wzywać jakichś detektywów bo większość to naciągacze.

Doradca reklama

Podpowiadam

Re: wrażliwe dane w firmie

Postprzez MarcinProchowski » Cz wrz 28, 2017 9:42 am

Nie każdy detektyw jest zły jak sam powiedziałeś, a oni są wyczuleni na miejsca gdzie się takie rzeczy kryje i mają odpowiedni sprzęt do tego, żeby wyszukiwać ukryte kamerki dyktafony i inne pierdoły. Właśnie ludzi jest gorzej złapać na gorącym uczynku chyba, że się samemu kamerę zainstaluje ale to trzeba pracowników powiadomić i wtedy już jest problem bo się będą/będzie kret bardziej chować. Na olx znalazłem protect 1206i z zielonej góry i to teeż jest jakieś wyjście logiczne.

Postprzez liam » Cz wrz 28, 2017 11:40 am

Lepiej sobie kupić sprzęt na własność jeśli chodzi o wykrywanie bo cena taka sama mniej więcej jak wynajęcie specjalisty, a masz na własny wielokrotny użytek albo i odsprzedać później można. Mi się sprawdził ten model co kolega wyżej zamieścił i mam do dzisiaj bo prędzej czy później na pewno się jeszcze przyda - taka branża niestety. Ale sprawidziłem to na ogłoszeniu i pytanie dlaczego ktoś wystawia to za taką cenę jak nówka w sklepie na przykład w spy shopie - też jest protect 1206i i to dosłownie niemal ten sam koszt, jak w sklepie jest dodatkowo na gwarancji.

Postprzez MarcinProchowski » Cz wrz 28, 2017 12:27 pm

Ooo albo właśnie w ten sposób. Jak to w rzeczywistości się sprawuje?

Postprzez MarcinProchowski » Cz wrz 28, 2017 12:48 pm

Ten sprzęcik emituje podczerwień przez system diod a szkiełko ma filtry tak że przepuszcza tylko jakieś konkretne światło eliminując wpływ dziennego więc widać gdzie ktoś kamerę umieścił. A poza tym działa na baterie i to zwykłe cienkie paluszki, prościej się nie da. Można brać gdzie się chce.

Powrót do Prawo i podatki