Zarejestruj

Zewnętrzna obsługa prawna

Forum poświęcone wszelkim zagadnieniem związanym z prawnymi i podatkowymi aspektami funkcjonowania firmy. Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące kwestii prawnych lub podatków - zadaj je tutaj.

Zewnętrzna obsługa prawna

Postprzez klucznik » Pn mar 30, 2015 8:37 am

Czy ktoś z Was korzysta z zewnętrznej firmy, która prowadzi dla Was obsługę prawną? Jak wygląda współpraca, jakość usług itd.? Bo zastanawiam się właśnie między skorzystaniem z usług kancelarii, a zatrudnieniem kogoś na część etatu w firmie.

Doradca reklama

Podpowiadam

Re: Zewnętrzna obsługa prawna

Postprzez filantrop » Wt mar 31, 2015 1:04 pm

Ja korzystam z lex consilium i jestem bardzo zadowolony. Maja bardzo dobre stawki, a przy tym profesjonalne podejscie do klienta. zajrzyj na strone i przegladnij sobie oferte

Postprzez rafek34 » Pn cze 08, 2015 2:37 pm

Zwykle etat prawnika w małych i średnich przedsiębiorstwach nie jest potrzebny, choć wszystko zależy od rodzaju działalności i kontrahentów. Słyszałam, że w rejonie Wałbrzycha sporo osób chwali sobie współpracę z kancelarią Concept - głównie z racji doświadczenia i znajomości rynku. Zajmują się doradztwem gospodarczym, obsługa prawna i windykacja należności. Pilnują wszelkich zapisów w umowach. Mozna z nimi współpracować stale i okazjonalnie, kwestia potrzeb. Warto na nie zwracać uwagę, by później unikać nieporozumień i problemów.

Postprzez Binol » Pt wrz 25, 2015 6:24 am

Wydaje mi się i jest to też opinia wielu innych firm, że obsługa przez kancelarie jest o wiele bardziej efektywna. Sam korzystam z pomocy Alicji Burdyńskiej z jednej z warszawskich kancelarii i naprawdę jest to bardzo owocna współpraca.

Postprzez Drako » Pt wrz 25, 2015 11:38 am

Myślę że lepiej korzystać z tego typu usług niż zatrudniać kogoś. Zawsze to mniejsze koszty i mniej problemów

Postprzez lobunn » Śr gru 16, 2015 9:34 am

Jeśli chodzi o obsługę prawną to bez wątpienia należy skorzystać z usług sprawdzonej kancelarii. Dzięki temu wszystko będzie funkcjonowało tak jak należy, zarówno w kontekście pracowników, jak i partnerów biznesowych.

Postprzez deputo » Pt sty 08, 2016 2:09 pm

To wszystko zależy do czego potrzebujesz obsługi prawnej. Jeśli zamierzasz zatrudnić 40 pracowników, prowadzić działalność produkcyjną, na pewno przyda się prawnik na etacie, który zajmie się sprawami pracowniczymi, własności przemysłowej itp.
Z drugiej jednak strony, jeśli mają to być doraźne problemy, lepiej skorzystać z zewnętrznej kancelarii.
Deputo sp. z o.o. windykacja - www.deputo.pl
Blog Proste Prawo - www.blog.deputo.pl

Postprzez MarcinProchowski » Cz mar 17, 2016 8:08 pm

no właśnie u mnie ostatnio pojawiły się pierwsze problemy i myśli o prawniku. Póki co roztrząsam się nad tym czy lepiej wziąć kogoś kto ma dużo spraw czy kogoś kto ma dużo czasu, bo to nie jest wcale takie proste do rozwiązania - pierwsza opcja nie ma czasu, może być olewcza ale skoro jest zainteresowanie to zna się na rzeczy jest fachowcem i ma duże rozeeznanie w temacie, druga opcja ma czas na pochylenie się nad sprawą i dostrzeżenie niuansów i dokształcenie ale może być też leniem i tego nie robić, nie poświęcać się sprawie i dlatego nie mieć klientów. Ciężko rozstrzygnąć.

Postprzez liam » Cz mar 17, 2016 9:22 pm

na twoim miejscu to zamiast to roztrzasac wzialbym cos z wysokiej polki typu uslugi rozchwytywanej calej firmy a nie pojedycznych osob. duzo takich w nietypowych kombinacjach jak poradnictwo mobilne bo sam korzystam to wiem ze zupelnie inna gadka niz z podstarzalym dziadkiem z za zawalonego biurka ktory bierze 300zl za wizyte ktora nic a nic nowego nie przyniosla.

Postprzez Palaryna » Pt mar 25, 2016 10:17 am

a z takich miejsc to mi się jakiś czas temu napatoczyła Availo, firma prawnicza własnie przez telefon kontaktowac się z nimi można i mailowo chyba też jak się nie mylę. Zastanawiałem się nad opcją Mecenas zawsze z Przedsiębiorcą i dodatkowo analizę dokumentów ale problem znikł sam ;) oby nie wrócił ale jeśli to przynajmniej fajnie będzie poczytać jak byś skorzystał co udało im się wywalczyć u Ciebie :: :mrgreen:

Następna strona

Powrót do Prawo i podatki