Zarejestruj

Czy warto mieć własny sklep internetowy?

Na forum dowiesz się jak krok po kroku założyć sklep internetowy. Jakie branże są najbardziej perspektywiczne? Na jakie zarobki można liczyć mają swój sklep w internecie? Opinie i doświadczenia.

Re: Czy warto mieć własny sklep internetowy?

Postprzez dellos » N gru 20, 2015 1:26 am

A ja bym proponował wpierw zrobić analizę swojej branży. Ostatnie badania z drugiej połowy 2015 roku, potwierdzają, iż odnawia się chęć "korzystania" ze sklepu stacjonarnego, gdzie można towar obejrzeć, pogadać ze sprzedawcą i go nabyć bardziej "świadomie" aniżeli przez internet.

Postawienie sklepu "WWW" jest teraz tak łatwe, że swój commerce będziesz miał w przeciągu 1-2dni roboczych od zakupu domeny i hostingu. Potem się zaczynają schody takie jak:

- Zabezpieczenie sklepu
- Zgłoszenie bazy do GIODO
- Polityki bezpieczeństwa, ciasteczka, dedykowany regulamin
- Liczne kontakty z prawnikami i sprawdzanie "co można czego nie można"
- Oczywiście zwroty towarów zakupionych
- Problem promocji, pozycjonowania, obsługi wysyłek, pakowania, transportu, kosztów prowadzenia samego sklepu

Jak się tak wszystko "pododaje" to ułomnym jest twierdzenie, że sklep "fizyczny" jest droższy od dobrze przemyślanego i prowadzonego e-sklepu. Ale fakt, faktem w dobie internetu ten kanał sprzedaży jest bardzo dobry dla niektórych branż i towarów a nawet usług. Współpracujemy z kilkoma sklepami, które zlecają nam księgowość i wspólnie pomagamy w realizowaniu ich "planów rozwoju". Muszę powiedzieć, że jest co robić prowadząc sklepy, które realizują powyżej 400-500 zamówień / mc. Są to bardzo często firmy, które obsługiwane są przez 7-10 pracowników oraz posiadają swoje magazyny z dużym "zapasem" towarowym.

Sklep "domowy" to już przeszłość. Nie chcę nikogo zrażać, ale jeśli ktoś myśli, że wystarczy postawić platformę sklepu i będzie można z tego spokojnie wyżyć to niestety nie jest tak kolorowo. Samych e-sklepów powstaje tak dużo, że trudno to policzyć a upadają bardzo szybko gdy okazuje się, iż nie jest tak jak się myślało na początku.
Pomoc dla startup'ów oraz doradztwo biznesowe jest moim hobby...

Doradca reklama

Podpowiadam

Postprzez zygmuntF » Pn gru 21, 2015 10:55 am

Moim zdaniem najlepiej jest połączyć sprzedaż stacjonarną z internetową. Nawet już operatorzy płatności dostosowali się do modelu omnichannel. To na pewno jest przyszłość sprzedaży.

Postprzez darek95 » Wt sty 19, 2016 8:46 am

Jak już mowa o omnichannel to zdaje się, że Dotpay jako pierwszy wszedł w to na rynku polskim. Polecam całkiem ciekawy wywiad: http://evigo.pl/14145-dotpay-na-orf-platnosci-mobilne-wobec-wyzwan-systemu-omnichannel/

Można z tego wyciągnąć coś dla siebie.

Postprzez sregulamin » Śr sty 20, 2016 12:44 pm

zygmuntF napisał(a):Moim zdaniem najlepiej jest połączyć sprzedaż stacjonarną z internetową. Nawet już operatorzy płatności dostosowali się do modelu omnichannel. To na pewno jest przyszłość sprzedaży.

Podzielam Twoje zdanie, jednak sporo czasu jeszcze pewnie potrwa nim sprzedawcy szczególnie w mniejszych miastach przekonają się do rozszerzenia sprzedaży o rynek internetowy.

Postprzez katarzynalobba » Śr sty 20, 2016 1:28 pm

lubia napisał(a):Witam

Jak myślicie, czy warto założyć swój własny sklep internetowy? Czy przynosi to w praktyce korzyści? proszę o podzielenie się opinią.

w zeszłym roku otwierałam nowy biznes. potrzebowałam dość szybko nowoczesnego i profesjonalnego e-sklepu, a że sam się tym nie zajmuję, bo i tak innych obowiązków mam wystarczająco dużo, polecono mi http://www.cleveragency.pl. Duże wrażenie na mnie zrobili. Współpraca na prawdę świetna. mają też atrakcyjne ceny usług. dodatkowo zacząłem u nich pakiet na kampanię reklamową swojego sklepu. Jeżeli zastanawiasz się czy warto mieć sklep internetowy to odpowiedź brzmi tak :)

Postprzez spbi » Śr sty 20, 2016 2:40 pm

Dziś własny sklep internetowy uruchomić stosunkowo łatwo. Ważne jest to, że nie łatwo w wielu branżach zaistnieć dlatego też do tego typu biznesu trzeba się po prostu dobrze przygotować rozpoczynając od zabezpieczenia kwestii prawnych (regulamin, zgłoszenie do GIODO), marketing, a kończąc na dobrej jakości produkcie i obsłudze.

Postprzez Gurek1 » N sty 24, 2016 6:38 pm

Własny sklep jest warto mieć, mniejsze wydatki, większe dochody, Oczywiście że warto. Przy okazji nauczysz się czegoś nowego. U mnie szwagier założył sklep internetowy i bardzo mu się opłaciło.
[url=http://www.damtox.pl]pozycjonowanie[/url]

Postprzez alab » Pn lut 15, 2016 1:45 pm

Żeby się wybić trzeba dać klientom to czego nie daje konkurencja i stale rozwijać sklep, wprowadzać nowe formy płatności, system ratalny/leasingowy ( w zależności od sprzedawanych produktów ) i być otwartym na propozycje innych firm w sprawie współpracy partnerskich. Dużo sklepów z droższymi produktami szybko zwiększa sprzedaż i zdobywa nowych klientów po rozpoczęciu współpracy z platformafiansowa.pl i wprowadzeniu ich modułów płatności w systemie ratalnym lub leasingowym online.

Postprzez Chinesse » Pt lut 19, 2016 12:27 pm

Pewnie,że warto :) tylko trzeba ciągle dbać o promocje, zabiegać o klientów ponieważ konkurencja jest duża :) Pewnie minie kilka miesięcy, zanim sklep zacznie przynosić większe zyski ale taki biznes ci się opłaci :)

Postprzez BussinesCenter1 » Pn lut 22, 2016 12:46 pm

Jasne - niskie koszty utrzymania, możliwy duży zysk, zero pracowników (kolejny plus), praktycznie zero opłat (prócz reklamy). A internet coraz bardziej się rozwija! :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Własny sklep internetowy