Zarejestruj

Czy warto mieć własny sklep internetowy?

Na forum dowiesz się jak krok po kroku założyć sklep internetowy. Jakie branże są najbardziej perspektywiczne? Na jakie zarobki można liczyć mają swój sklep w internecie? Opinie i doświadczenia.

Re: Czy warto mieć własny sklep internetowy?

Postprzez bryliant » Cz cze 09, 2016 10:23 am

Koszty utrzymania e-sklepu nawet pomimo coraz bardziej drobiazgowych regulacji jest niższy w porównaniu do sklepu stacjonarnego - dla porównania sklep internetowy może być zlokalizowany gdziekolwiek, natomiast stacjonarny będzie najlepiej działał w atrakcyjnej i popularnej lokalizacji (więc będzie drożej). Do tego dochodzą koszty prowadzenia lokalu - w przypadku e-sklepu będzie to pewnie jakiś magazyn, garaż, którego przestrzeń może być maksymalnie wykorzystana do zatowarowania, natomiast sklep stacjonarny musi być dzień w dzień sprzątany, towar musi być ustawiony w taki sposób, żeby zachęcał klienta do zainteresowania się nim. To wszystko tworzy ogromną barierę kosztową między e-sklepem a tradycyjnym kanałem sprzedaży.

Doradca reklama

Podpowiadam

Postprzez klucznik » Śr lut 15, 2017 6:40 pm

Ja się wzoruje na moim znajomym i wiem, że warto. Sam właśnie jestem na etapie jego otwierania. Prowadzę działalność odzieżową (robię koszulki itp)ale teraz poszerzyłem zakres także o swetry, których nie robię sam lecz nabywam od dziewiarni Wolle. Pobyt na nie jest duży także najwyższy czas u mnie na taki sklep :)

Postprzez sebix » Pn mar 06, 2017 10:40 am

Sklep internetowy pod potrzeby hurtowni zlecałem w gotoma.pl. Konsultowałem się ogólnie z programistami – freelancerami, a także z bardziej rozbudowanymi zespołami. Nikt nie dał mi tak dobrych warunków współpracy. Do tej pory korzystam z ich nadzoru technicznego. Sklep działa, obsługa wielu zamówień bez zarzutu, kontakt z programistami w zasadzie stały i zdecydowanie opłacalny. Można się w razie czego rozliczyć już po zakończeniu całego projektu.

Postprzez poster » So cze 17, 2017 3:02 pm

ja się na początku mimo wszystko troche bałem, zakładanie firmy to była dla mnie spora nowość. Ale zacząłem czytać w necie, wpadłem na takie strony jak https://6krokow.pl/jak-zalozyc-wlasna-firme-zakladanie-dzialalnosci-gospodarczej-krok-po-kroku/ i przekonalem się że to nie jest takie trudne wcale :) cieszę się ze się odważyłem

Postprzez adamoss » Śr sie 16, 2017 8:35 pm

Pytacie o system zarządzania magazynem to można spokojnie Astro WMS od Consafe. Niezawodne oprogramownie, bez dwóch zdań warte uwagi. U nas działa od pół roku, mamy 3 sklepy internetowe, kilka tysięcy produktów w nich więc bez takiego systemu nie dałoby rady funkcjonować.

Postprzez poster » N wrz 24, 2017 12:49 pm

No pewnie, że warto mieć swój sklep internetowy. Trzeba tylko pomyślec o kilku rzeczach przy jego zakładaniu. Przede wszystkim hosting. Jak chcesz fajny hosting w spoko cenie, to zobacz sobie pakiety na zetohosting.pl :)

Poprzednia strona

Powrót do Własny sklep internetowy