Zarejestruj

Obowiązek rejestracji sklepu internetowego w GIODO

Na forum dowiesz się jak krok po kroku założyć sklep internetowy. Jakie branże są najbardziej perspektywiczne? Na jakie zarobki można liczyć mają swój sklep w internecie? Opinie i doświadczenia.
Posty: 5
Dołączył(a): Pn wrz 29, 2014 5:02 pm

Obowiązek rejestracji sklepu internetowego w GIODO

Postprzez krawczs » Pn wrz 29, 2014 5:11 pm

Witam serdecznie
Zgodnie z obowiązującą ustawą o ochronie danych osobowych proszę pamiętać o rejestracji sklepu w GIODO. Oczywiście sama rejestracja to taka wisienka na torcie gdyż wcześniej należy wykonać pracę z dostosowaniem sklepu do wymogów ustawy. Często się słyszy iż rejestracja takowego sklepu jest niepotrzebna gdyż ustawodawca zwalnia z rejestracji zbiory służące tylko do wystawiania faktur. Jest to prawda jednak nie zwalnia to z posiadania stosownych dokumentów wymaganych przez ustawę. Trzeba również zwrócić uwagę iż sklep nie tylko wystawia faktury ale również przetwarza dane w celu wysyłki, zwrotów itp, dodatkowo przekazuje dane innym podmiotą np kurierom na co również potrzebna jest stosowna dokumentacja. Więcej na http://www.giodo.info.pl

Doradca reklama
 
Posty: 344
Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 9:29 am

Podpowiadam

Posty: 55
Dołączył(a): Cz mar 05, 2015 1:43 pm

Re: Obowiązek rejestracji sklepu internetowego w GIODO

Postprzez sebix » Cz gru 10, 2015 8:45 am

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że najprostszym sposobem jest rejestracja zbiorów i wdrożenie dokumentów np. takich: https://rbdo.com.pl/sklep/produkt/dokumentacja-przetwarzania-danych-osobowych . Szybko, łatwo, zrozumiale i przyjemnie.
Dużo zależy od tego czy miałeś już wyznaczonego ABI (administratora), jeżeli tak to najprostszym sposobem jest odwołanie go i usunięcie wszystkich danych z dokumentacji ochrony danych. Oczywiście zawsze można zostawić administratora bezpieczeństwa informacji ale to trudniejsza ścieżka ponieważ musi on robić sprawozdania, no i trzeba będzie go zarejestrować.

Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): Śr paź 21, 2015 6:46 am

Re: Obowiązek rejestracji sklepu internetowego w GIODO

Postprzez maxshop » Cz gru 10, 2015 9:44 am

Wiem, że niektórzy nasi klienci, którym wdrażaliśmy oprogramowanie do prowadzenia sklepu zgłaszali się do firm wyspecjalizowanych w przygotowywaniu prawidłowych wniosków Giodo.

Pozdrawiam Tomasz
Oprogramowanie MaxShop

Posty: 5
Dołączył(a): Pn wrz 29, 2014 5:02 pm

Re: Obowiązek rejestracji sklepu internetowego w GIODO

Postprzez krawczs » Śr paź 12, 2016 10:32 am

Witam serdecznie
Chciałbym zauważyć iż dokumentacja dotycząca ochrony danych osobowych musi być dostosowana do danej firmy. Niezbędna a wręcz wymagana przez ustawę o ochronie danych osobowych jest analiza zagrożeń którą tworzy się na podstawie audytu infrastruktury oraz organizacji pracy. Uważam iż gotowe szablony są niedokładne i wymagają dużego wkładu pracy oraz wiedzy w ich wypełnieniem.
Co do ABI to tu moje zdanie jest inne. Powołanie i rejestracja ABI daje czytelny sygnał do GIODO iż w danej firmie istnieje osoba która odpowiada za bezpieczeństwo danych osobowych. Dodatkowo GIODO może zadać pytanie ABI o zabezpieczenia danych w danej firmie a nie od razu przyjechać z kontrolą. Należy również pamiętać że niepowołanie ABI nie zwalnia nas z obowiązków przestrzegania przepisów, po prostu w tym przypadku wszystkie obowiązki ABI przechodzą na Administratora Danych Osobowych. Pamiętajmy również iż w przypadku niepowołania ABI musimy zarejestrować w GIODO zbiory. Mając na uwadze powyższe argumenty uważam iż powołanie ABI ma więcej plusów niż minusów. Po więcej informacji zapraszam na http://giodo.info.pl lub poprzez kontakt mailowy biuro@skadmin.pl

Powrót do Własny sklep internetowy 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość