Zarejestruj

obsługa sklepu

Na forum dowiesz się jak krok po kroku założyć sklep internetowy. Jakie branże są najbardziej perspektywiczne? Na jakie zarobki można liczyć mają swój sklep w internecie? Opinie i doświadczenia.

obsługa sklepu

Postprzez marusia » Wt maja 19, 2015 10:28 am

Witajcie, zastanawiam się nad założeniem sklepu. Mam zagranicznych dostawców, jednak ze względu na spory asortyment chciałabym otworzyć sklep "wielobranżowy". Artykułów w sprzedaży sporo, dostawcy chcą go wrzucić do mnie i tu pojawia się problem. Nie mam gdzie tego magazynować. Mieszkam w prawdzie na wsi, jednak pomieszczenia magazynowego brak. Do tego wysyłki nieco komplikuje odległość od miasta - kurier kręcił nosem na codzienne wizyty. I tu pomyślałam o obsłudze zewnętrznej sklepu. Głównie chodzi mi o magazyn i o wysyłki towaru. Jestem z okolic Łodzi. Zna ktoś jakąś firmę zajmująca się takimi rzeczami?

Doradca reklama

Podpowiadam

Re: obsługa sklepu

Postprzez Palaryna » Śr cze 17, 2015 8:52 am

nie mam pojęcia po co utrudniać sobie życie płaceniem za taką obsługę dodatkowym osobom skoro wynajęcie pomieszczenia na wsi jest kwestią "groszy", a zorganizowanie normalnego kuriera i ogarnięcie wysyłek logistycznie nie nosi za sobą żadnych większych kosztów. za to magazyn zewnętrzny z obsługą pożre sporą część dochodu.

Postprzez MarcinProchowski » Pt cze 26, 2015 3:56 pm

Popieram przedmówcę. Są przecież specjalnie napisane oprogramowania żeby rozwiązywać problemy o których wspominasz. A jeśli samego kuriera się tyczy najmocniej, to proponuję skorzystać z takiego czegoś jak przykładowo Sendego. Pojawiło się na rynku jakiś czas temu i narobiło niezłego zamieszania, bo do tej pory zintegrowanego kuriera poniżej dychy na rynku jeszcze nie było. Polecam sprawdzić, bo jednak zlecanie firmie zewnętrznej czegokolwiek łączy się z tym, że każdy ich błąd idzie na Twoje konto. Dość problematyczne w kwestii tego, że negatywnej opinii się już nie pozbędziesz w razie czego.

Postprzez liam » Pn lip 06, 2015 3:59 am

przy dużych obrotach tych kilka pomyłek jest niezauważalnych więc akurat o to bym się nie cisnął ale jakie koszty taki podwykonawca musi zciągać to masakra za stałe zlecenie. ja bym wolał dziesięć razy więcej za abonament takiego sendego zapłacić niż za podwykonawstwo a że to właściwei jest darmmowe poza samym faktem opłacenia paczki to po co darowanemu koniu w zęby zaglądać? troszkę ogaru ludzie i przemyślenia!

Postprzez Rzepa » Cz lip 23, 2015 9:25 am

liam napisał(a):przy dużych obrotach tych kilka pomyłek jest niezauważalnych więc akurat o to bym się nie cisnął ale jakie koszty taki podwykonawca musi zciągać to masakra za stałe zlecenie. ja bym wolał dziesięć razy więcej za abonament takiego sendego zapłacić niż za podwykonawstwo a że to właściwei jest darmmowe poza samym faktem opłacenia paczki to po co darowanemu koniu w zęby zaglądać? troszkę ogaru ludzie i przemyślenia!

Pytanie tylko czy wszystkich na to stać żeby to wdrażać u siebie. A czasami outsourcing wychodzi taniej.

Postprzez lakiers » Śr lis 04, 2015 10:40 pm

W ostatnich latach outsourcing stał się bardzo popularny. Mnóstwo firm funkcjonuje na tej zasadzie.

Postprzez maxshop » Cz lis 05, 2015 6:48 am

marusia napisał(a):Do tego wysyłki nieco komplikuje odległość od miasta - kurier kręcił nosem na codzienne wizyty. I tu pomyślałam o obsłudze zewnętrznej sklepu.

Moim zdaniem będzie problem ze sprawną obsługą wysyłek poza miastem. Proszę pamiętać, że do tego dochodzą jeszcze zwroty i ewentualne reklamacje. Klienci też chcą aby sklep pozsiadał wiele rozwiązań dostaw towaru - i tu mamy kolejny problem.

Jeśli sklep ma być wielobranżowy i ma posiadać duży asortyment, to wcześniej niż później potrzebne będą dodatkowe ręce do pracy choćby przy pakowaniu towaru. Zatem rozwiązanie magazynu w mieście będzie najlepszym rozwiązaniem.

Pozdrawiam Tomasz
Oprogramowanie sklepów internetowych MaxShop

Postprzez miroon » Pt lis 27, 2015 11:52 am

Niekoniecznie sklep jest najważniejszy, a system do zarządzania nim.
My zainwestowaliśmy w www.automicob2b.pl. Klienci mogą zamawiać hurtowo towary, sprawdzać historię zamówień, płatności, faktury, etc.

Postprzez hollafool » So lis 28, 2015 11:54 am

Możesz kupić kontener, który na początku będzie służył za magazyn a jak już się dorobisz to będzie opcja na wybudowanie czegoś własnego, ale myślę że to dobry pomysł.

Postprzez poster » Pn gru 28, 2015 3:15 pm

A to nie mozesz zamawiac wiecej rzeczy na raz zamiast kuriera codziennie wzywac? Co do samego zarzadzania, to ja Ci polecam ogarniac BizIn, tam mozesz i faktury w innym jezyku i walucie wystawic, i masz wlasnie magazynowanie - jak bedziesz zaznaczac to Ci pokaze, czego masz malo na stanie i wtedy domowisz.

Następna strona

Powrót do Własny sklep internetowy