Zarejestruj

Wady sklepu internetowego

Na forum dowiesz się jak krok po kroku założyć sklep internetowy. Jakie branże są najbardziej perspektywiczne? Na jakie zarobki można liczyć mają swój sklep w internecie? Opinie i doświadczenia.

Re: Wady sklepu internetowego

Postprzez werty12 » Wt kwi 29, 2014 7:30 pm

Rysia napisał(a):Sklepy internetowe cieszą się ogromną popularnością, z dnia na dzień powstaje ich coraz więcej. Według mnie wadą jest to, że trzeba wynająć jakiś odpowiedni garaż na towar, który sprzedajemy przez Internet. Trzeba też opłacać kurierów, co w przypadku posiadania sklepu stacjonarnego nie ma miejsca.

Dlatego warto mieć też sklep stacjonarny, wtedy nie trzeba wynajmować dodatkowo magazynów czy garaży. A dla sklepów internetowych są specjalne umowy z kurierami, zresztą koszt dostawy i tak pokrywają klienci.
Folia bąbelkowa :)
Materiały eksploatacyjne i biurowe - www.kalena.pl

Doradca reklama

Podpowiadam

Postprzez Oprast » Pt sty 09, 2015 12:55 pm

lubia napisał(a):Czy myślicie że sklep internetowy to tylko walory i zalety. Czy sklep internetowy ma także jakieś wady? Jeżeli tak to jakie to są wady?

Bardzo ciekawe artykuły na podany temat znajdują się tu http://sky-shop.pl/jak_otworzyc_sklep_internetowy/

Postprzez jedrzejczyk » Pn mar 02, 2015 1:01 pm

jagot napisał(a):Miałem przygodę ze sklepem internetowym, próbowałem sprzedawać zabawki, wadą tego sklepu było to że koszty obsługi (reklama i marketing) przewyższały zyski ze sprzedaży. Sklepu już nie ma, ale pozostało doświadczenie.

Dokładnie, na samym początku lepiej jest nie porywać się z motyką na słońce. Mając sklep zajmujący się sprzedażą produktów lepiej jest wykorzystać zaplecze takich platform jak allegro. Natomiast jeżeli działamy w strefie usług polecam FairSquare. Zakładając swój profil/sklep oszczędzamy koszty związane z prowadzeniem odrębnego sklepu internetowego w sieci, które możemy przeznaczyć np. na AdWords.
Krzysztof Jędrzejczyk

Postprzez Oprast » Pn mar 23, 2015 11:06 am

jedrzejczyk napisał(a):
jagot napisał(a):Miałem przygodę ze sklepem internetowym, próbowałem sprzedawać zabawki, wadą tego sklepu było to że koszty obsługi (reklama i marketing) przewyższały zyski ze sprzedaży. Sklepu już nie ma, ale pozostało doświadczenie.

Dokładnie, na samym początku lepiej jest nie porywać się z motyką na słońce. Mając sklep zajmujący się sprzedażą produktów lepiej jest wykorzystać zaplecze takich platform jak allegro. Natomiast jeżeli działamy w strefie usług polecam FairSquare. Zakładając swój profil/sklep oszczędzamy koszty związane z prowadzeniem odrębnego sklepu internetowego w sieci, które możemy przeznaczyć np. na AdWords.

moim zdaniem połączenie sklep stacjonarny+allegro+esklep (allegro i esklep można połączyć w jedno dzięki oprogramowaniu np. sky-shop, redcart, shop'er) = idealnie rozwiązanie!

Postprzez jedrzejczyk » Pt mar 27, 2015 11:16 am

Oprast napisał(a):moim zdaniem połączenie sklep stacjonarny+allegro+esklep (allegro i esklep można połączyć w jedno dzięki oprogramowaniu np. sky-shop, redcart, shop'er) = idealnie rozwiązanie!

Oczywiście można połączyć te dwa sklepy. Jednak jeżeli nie ma się nadmiaru środków, lepiej jest działać najpierw na Allegro, czy FairSquare i zdobyć klientów. Mając stałe przychody i kupujących możemy pomyśleć o własnym sklepie internetowym.
Krzysztof Jędrzejczyk

Postprzez magrz » Pn kwi 13, 2015 5:08 pm

A moim zdaniem całkiem korzystna jest opcja sklep stacjonarny + internetowa sprzedaż. Ma się wówczas zalety obu rozwiązań.
biznesopedia.pl

Postprzez lenaiwanowicz » Wt kwi 21, 2015 12:08 pm

jak padnie serwer to jest przechlapane :)

Postprzez zygmuntF » Śr kwi 29, 2015 12:51 pm

Sklep internetowy ma zalety, jak i wady - podobnie do sklepu stacjonarnego. Do otworzenia sklepu w sieci trzeba się przygotować, przeglądnąć ofertę grafików, płatności internetowych (Dotpay), firm logistycznych (kurier, paczkomaty, poczta). Trochę jest spraw z tym związanych, ale na pewno zalety przeważają nad wadami.

Postprzez DariuszU » N maja 31, 2015 2:29 pm

Długo prowadziłem sklep z dodatkami biżuteryjnymi. Optymalny układ to allego + sklep. Zwłaszcza teraz, gdy spokojnie można wrzucać do opisu sklepu adres www etc. Klient w końcu przestawi się na sklep. Zwłaszcza, gdy zaproponujesz mu dobry program lojalnościowy. Proste. Allegro to najtańszy sposób promocji sklepu. Jeden warunek: musisz mieć ponad 100 produktów wystawionych równocześnie. Z pięcioma nawet nie próbuj.

Pozdrowienia,
Dariusz Urban
Pasek biznesowy: http://www.pasekbiznesowy.pl/
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.Dotacje na innowacje.Inwestujemy w Waszą przyszłość.

Postprzez filantrop » Wt lut 27, 2018 1:57 pm

Myślę, że kluczowym może sie okazac zastosowanie odpowiednich narzędzi - tanich, ale skutecznych. U mnie świetnie sprawdza się wtyczka do wordpressa https://wordpress.org/plugins/playsms-woocommerce/ - integracja systemu z wysyłką sms poprzez API, umożliwia zarządzanie powiadomieniami sms w prosty sposób.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Własny sklep internetowy