Zarejestruj

Aukcje internetowe - jak zaoszczędzić

Jak skutecznie zarabiać pieniądze w internecie? Od czego zacząć pracę przez internet? Na jakiego rzędu zarobki można liczyć? Wymiana pomysłów, opinii i doświadczeń.

Aukcje internetowe - jak zaoszczędzić

Postprzez Palaryna » Pn sie 07, 2017 8:51 am

Witam witam wszystkich, pytanie mam odnośnie sprzedaży w ramach aukcji internetowych.. Znacznie się zdziwiłem czytając doniesienia z branży że na allegro zapanował popłoch, bo ceny za wystawienie i opłaty już po sprzedaniu znacznie wzrosły. W takim razie musiałem nieco przekalkulować swoje domniemane zyski i chcialem się zapytać jak można by to spróbować wyrównać na przykład obniżając koszty prowadzenia innych rzeczy?

Doradca reklama

Podpowiadam

Re: Aukcje internetowe - jak zaoszczędzić

Postprzez MarcinProchowski » Wt sie 08, 2017 11:33 am

a kolega już te aukcje prowadzi czy dopiero zamierza? bo z wypowiedzi różnie można wywnioskować a jak się już ma wdrożony system rozwiązań to nie na wszystkie zmiany mozna sobie pozwolić.

Postprzez Palaryna » Pn sie 28, 2017 8:19 am

Nie, nie - nie mam jeszcze założonej działalności. Czekałem z tym aż będę mieć dograne źródło z którego będę brać dobry towar jaki chcę sprzedawać. Sęk w tym, że nie wyłapałem po drodze komunikatów - a może i ich nie było, że polityka allegro się zmienia. Z racji że wzrosną u mnie znacznie koszty związane ze sprzedażą, więc szukam jakiegoś miejsca gdzie mozna by w procesie urwać część kosztów i nie musieć podwyższać cen na towarze

Postprzez MarcinProchowski » Pn sie 28, 2017 12:32 pm

w taiej sytuacji jedyny proces sprzedaży jaki cię obowiązuje z opłatami to jakieś pierdoły typu galeria i szablon. na tym pieniędzy raczej nie zaoszczędzisz tyle, żeby cen w sklepie nie podwyższać. ewentualnie jedynym sposobem byłby kurier. na pewno szczerze mówiąc omijałbym pocztę polską, nawet przy poleconych już kombinują żeby nie było obowiązku dostarczenia, ktoś się sądził z nimi w sumie nie wiem jak to się skończyło.

Postprzez liam » Pn sie 28, 2017 9:24 pm

z moich doświadczeń wynika że najlepiej korzystać z brokerów, sam zamawiam kurierów z sendego.pl I wygląda to tak, że wpłacasz tam pieniążki, przeznaczasz je na taką a taką paczkę u jednego z dostępnych kurierów (sam wybierasz wg tego jakiej paczki w jakiej cenie/wymiarze itd potrzebujesz). wtedy kurier tylko przychodzi, odbiera paczkę i z głowy - tak jak w przypadku normalnego kuriera. tylko że przez to, że to jest poprzez brokera to ceny są niższe niż normalnie, a nie musisz podpisywac umowy. wystarczy mieć na sendego konto założone.

Postprzez Palaryna » Wt sie 29, 2017 12:50 pm

Ok, dzięki. Po sporej ilości przemyśleń faktycznie chyba tak to właśnie rozwiążę :)

Powrót do Zarabianie przez internet